Home / Lajme / Së paku 20 të lënduar në dy shpërthime në një fabrikë në Kragujevc

Së paku 20 të lënduar në dy shpërthime në një fabrikë në Kragujevc

Së paku 20 persona janë lënduar sot gjatë dy shpërthimeve në Entin teknik-të remontit në qytetin serb, Kragujevc, që ndodhën në periudhë prej një ore.
Siç lajmëroi RTS, shpërthimet kanë ndodhur në fabrikën për remont të armëve.

Pas shpërthimit të parë ka shpërthyer një zjarr, gjatë shuarjes të së cilit është rrënuar çatia e objektit të kaplaur nga zjarri dhe ka ngujuar disa persona. Gjatë zjarrit ka ndodhur edhe shpërthimi i dytë.
Shërbimi i Ndihmës ës shpejtë në Kragujevc kumtoi se deri më tani janë pranuar 14 persona të lënduar, ndërsa ata të cilët kanë plagë nga zjarri menjëherë janë transferuar për mjekim në Qendrën emergjente të Kragujevcit.
Shefi i sektorit për situata të jashtëzakonshme i qytetit të Kragujevcit, Dragosh Radovanoviq deklaroi se nuk ka apsur arsye për evakuim të banorëve në lagjet të cilat ndodhen në afërsi të fabrikës.

409 total views, 2 views today

About Kasam Selimi

Kasam Selimi është Gazetar Profesionit, i Diplomuar në Universitetin e Tetovës në Degën e Gazetarisë dhe në Institutin e Mediave të Maqedonisë. Është Anëtar i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë SHGM. Gjithashtu është edhe Anëtar i Federatës Ndërkombëtare të Gazetarëve (IFJ). Është i Regjistruar edhe i pranuar si përfaqësues sportiv nga Federata Evropiane e Futbollit UEFA, (F.A.ME) platform. Kasam Selimi është Ideator dhe Themelues i Dritares së parë Informative në gjuhën Shqipe në Gostivar RADIO VALA. Për herë të parë me gazetari ka filluar të merret në vitin 2005 si praktikant në Radio Gostivar, ndërsa nga viti 2007 aktivisht punon si Gazetar.

Check Also

Bejta në Forinë paralajmëroi projektet kapitale (Video)

Gostivar, me 10 tetor – 2017 Forina ishte vatra e radhës e Kryetarit të Komunës …

Lini një Përgjigje