Home / Lajme / Nesër në Reçicë mblidhet Kryesia e BDI-së

Nesër në Reçicë mblidhet Kryesia e BDI-së

Porositë nga takimi me përfaqësuesen e lartë të BE-së Federika Mogerini, takimi me liderin e LSDM-së Zoran Zaev, por edhe hapat e mëtejmë të BDI-së, janë tenë e mbledhjes së Kryesisë qendrore nesër në Reçicë të vogël, konfirmojnë për TV24 nga BDI.
KQ sipas paralajmërimevenga BDI, duhej të vazhdonte pasi Zaev të merrte mandatin e që të sillet vendim nëse BDI do të jetë në pushtet apo opozitë, por pas vendimit të djeshëm të Ivanovit duke mos i dhënë mandatin Zaevit, Ahmeti ka tema të reja në tavolinë.

Nga BDI nuk kanë dashur të zbulojnë cilat do jenë opsionet që Ahmeti do të vendos në tavolinë para bashkëpartiakëve dhe nëse do të debatohet për votimin pa mandat të Qeverisë në Parlament.

492 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Kasam Selimi është Gazetar Profesionit, i Diplomuar në Universitetin e Tetovës në Degën e Gazetarisë dhe në Institutin e Mediave të Maqedonisë. Është Anëtar i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë SHGM. Gjithashtu është edhe Anëtar i Federatës Ndërkombëtare të Gazetarëve (IFJ). Është i Regjistruar edhe i pranuar si përfaqësues sportiv nga Federata Evropiane e Futbollit UEFA, (F.A.ME) platform. Kasam Selimi është Ideator dhe Themelues i Dritares së parë Informative në gjuhën Shqipe në Gostivar RADIO VALA. Për herë të parë me gazetari ka filluar të merret në vitin 2005 si praktikant në Radio Gostivar, ndërsa nga viti 2007 aktivisht punon si Gazetar.

Check Also

Bejta në Forinë paralajmëroi projektet kapitale (Video)

Gostivar, me 10 tetor – 2017 Forina ishte vatra e radhës e Kryetarit të Komunës …

Lini një Përgjigje