Home / Arsim / Ministri Lutfiu uron mësimdhënësit me rastin e 7 Marsit – Ditës së Mësuesit

Ministri Lutfiu uron mësimdhënësit me rastin e 7 Marsit – Ditës së Mësuesit

Shkup, 7 mars 2017 – Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Pishtar Lutfiu, me rastin e kremtimit të 7 Marsit – Ditës së Mësuesit, uron të gjithë mësimdhënësit për këtë ditë që simbolizon hapjen e shkollës së parë dhe fillimin e mësimit të shkronjave shqipe.

“Të dashur mësues, duke ju uruar 7 Marsin, të gjithë ju mësues, profesorë, pedagogë, dua të shpreh bindjen se shoqëria jonë ka një borxh të pashlyeshëm mirënjohje ndaj të gjithë atyre që sakrifikuan nga vetja e tyre duke ushtruar profesionin më fisnik, për të mbrojtur vlerat e gjuhës, kulturës, historisë dhe traditat tona duke përçuar ato brez pas brezi, dhe sado të tregojmë mirënjohje ndaj mësuesve tanë, do të mbetemi borxh përsëri”, thuhet në kumtesë.

470 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Kasam Selimi është Gazetar Profesional, i Diplomuar në Universitetin e Tetovës në Degën e Gazetarisë dhe në Institutin e Mediave të Maqedonisë.

Është Anëtar i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë SHGM. Gjithashtu është edhe Anëtar i Federatës Ndërkombëtare të Gazetarëve (IFJ).
Është i Regjistruar edhe i pranuar si përfaqësues sportiv nga Federata Evropiane e Futbollit UEFA, (F.A.ME) platform.

Kasam Selimi është Ideator dhe Themelues i Dritares së parë Informative në gjuhën Shqipe në Gostivar RADIO VALA dhe Faqes së Parë Sportive Shqiptare në Zvicër, ALBSPOR.CH

Check Also

Video Paralajmëruese për ndeshjen Zvicër – Shqipëri, femrat (Video)

Biel/Bienne, me 21 Nëntor 2017 Të Martën e ardhshme, me 28 Nëntor 2017, në Stadiumin …

Lini një Përgjigje