Home / Gostivar / Kryetari i Gostivarit Bejta merr pjesë në Iftarin e organizuar nga Sh.K.A “Jahi Hasani”

Kryetari i Gostivarit Bejta merr pjesë në Iftarin e organizuar nga Sh.K.A “Jahi Hasani”

Nevzat Bejta keyetar i Komunës së Gostivarit

Me ftesë të kryesisë dhe anëtarëve të Shoqërisë Kulturore Artistike – SHKA “Jahi Hasani”, sonte isha i ftuar në iftarin e organizuar me anëtarët e kësaj shoqërie. Ishte kënaqësi të jem i pranishëm në mesin e të rinjve entuziast. Të pranishmëve u thash që zgjodha shoqërinë me ata për të bërë iftar, edhe pse sonte kisha shumë ftesa të tjera. E veçanta e kësaj darke ishte përgatitja e ushqimeve tradicionale. i përgëzova dhe falënderova familjet çegranase që ishin kujdesur për përgatitjen e ushqimeve të mrekullueshme. Sonte, kishte një festë në mesin e anëtarëve të Shoqërisë Kulturore Artistike – SHKA “Jahi Hasani”, sepse, njëri nga anëtarët e kishte ditëlindjen. Beratit i uroj edhe 100 vite të tjera në harmoni familjare, fat, lumturi dhe suksese në profesionin e jurispodencës. Falënderoj kryetarin, z. Zani Memedi dhe gjithë anëtarët e shoqërisë për mikpritjen e përzemërt. Mbështetja e Komunës së Gostivarit ndaj Shoqërisë Kulturore Artistike – SHKA “Jahi Hasani”, do të vazhdon edhe në të ardhmen.

6,866 total views, 2 views today

About Kasam Selimi

Kasam Selimi është Gazetar Profesionit, i Diplomuar në Universitetin e Tetovës në Degën e Gazetarisë dhe në Institutin e Mediave të Maqedonisë. Është Anëtar i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë SHGM. Gjithashtu është edhe Anëtar i Federatës Ndërkombëtare të Gazetarëve (IFJ). Është i Regjistruar edhe i pranuar si përfaqësues sportiv nga Federata Evropiane e Futbollit UEFA, (F.A.ME) platform. Kasam Selimi është Ideator dhe Themelues i Dritares së parë Informative në gjuhën Shqipe në Gostivar RADIO VALA. Për herë të parë me gazetari ka filluar të merret në vitin 2005 si praktikant në Radio Gostivar, ndërsa nga viti 2007 aktivisht punon si Gazetar.

Check Also

Forinasit e BDI-së autorizojnë Avokatin Ujkan Idrizi për Kandidat për Këshilltar në Komunën e Gostivarit

Forinë, me 23 Shtator 2017 Forina është një nga vendbanimet që ka njerëzit më punëtor …

Lini një Përgjigje