Home / Lajme / Drejtë Tunelit në Gothard të Zvicrës, deri në 13 kilometra kolona me automjete (Video)

Drejtë Tunelit në Gothard të Zvicrës, deri në 13 kilometra kolona me automjete (Video)

Gothard, me 15 Korrik 2017
Edhe gjatë mbrëmjes së sotme janë regjistruar kolona të gjata 13 kilometra në drejtim të Tunelit më të madh të Zvicrës, në Gothard, Kjo shihet edhe nga pamjet e siguruara nga Televizioni i Zvicrës, SFR, transmeton Blick.ch.
Kjo vjen për shkak të fillimit të sezonit të pushimeve në Zvicër dhe Tuneli I Gothardit është një nga pikat kryesore të kalimit, në drejtim të Italisë.

Video: SRF
Burimi: Blick.ch

 

3,113 total views, 4 views today

About Kasam Selimi

Kasam Selimi është Gazetar Profesionit, i Diplomuar në Universitetin e Tetovës në Degën e Gazetarisë dhe në Institutin e Mediave të Maqedonisë. Është Anëtar i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë SHGM. Gjithashtu është edhe Anëtar i Federatës Ndërkombëtare të Gazetarëve (IFJ). Është i Regjistruar edhe i pranuar si përfaqësues sportiv nga Federata Evropiane e Futbollit UEFA, (F.A.ME) platform. Kasam Selimi është Ideator dhe Themelues i Dritares së parë Informative në gjuhën Shqipe në Gostivar RADIO VALA. Për herë të parë me gazetari ka filluar të merret në vitin 2005 si praktikant në Radio Gostivar, ndërsa nga viti 2007 aktivisht punon si Gazetar.

Check Also

Forinasit e BDI-së autorizojnë Avokatin Ujkan Idrizi për Kandidat për Këshilltar në Komunën e Gostivarit

Forinë, me 23 Shtator 2017 Forina është një nga vendbanimet që ka njerëzit më punëtor …

Lini një Përgjigje