Breaking News
Home / Lajme / Shkëndija eliminon HJK Helsinkin dhe kualifikohet në raundin e tretë të Europa Ligës

Shkëndija eliminon HJK Helsinkin dhe kualifikohet në raundin e tretë të Europa Ligës

“Kuqezinjtë” kualifikohen në raundin e tretë të eliminatoreve të Liga Evropës, pasi eliminuan HJK Helsinkin e Finlandës me rezultat të përgjithshëm 4:2. Fitores 3:1 në ndeshjen e parë në Strumicë, Shkëndija i shtoi barazim 1:1 në Finlandës. Radeski shënoi në rrjetë të gabuar për epërsi të Helsinkit, ndërsa Çelikoviç në minutën e 70-të realizoi për 1:1 duke shuar shpresat e vendasve për kualifikim. Kundërshtar i rradhës do të jetë Futbolo Klubas Trakai (FKT) nga Lituania

1,802 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Mickoski: Një ditë pas ditëlindjes sime, më 30 shtator do ta shihni vendimin tim për referendumin

E shfrytëzoj këtë rast t’u drejtohem personalisht qytetarëve të Republikës së Maqedonisë, ndërkaq e njëjta …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: