Breaking News
Home / Lajme / Basel-i i Taulant Xhakës humb në Bernë nga Young Boys-i, mungon Taulant Seferi (Video)

Basel-i i Taulant Xhakës humb në Bernë nga Young Boys-i, mungon Taulant Seferi (Video)

Bernë, me 22 Korrik 2017
Kampionati në Super Ligën e Zvicrës në Futboll ka nisur me derbin e madh midis Kampionit aktual Basel-it dhe nënkampionit, Young Boys Bern.
Fitues doli ekipi vendas i Young Boys-it, me rezultat 2:0. Për Basel-in ndeshjen e plotë e zhvilloi mesfushori i Kombëtares Shqiptare të Futbolli, Taulant Xhaka. Ndërkaq për BSC Young Boys-in ka munguar futbollisti kumanovar, Taulant Seferi.
Goli i parë për Young Boys-in është shënuar në minutën e 61 nga Yoric Ravetm ndërsa Miralem Sulejmani e vulos fitore në minutën e 80-të.

K.Selimi /Radio Vala
Foto & Video: BSC Young Boys

1,495 total views, 2 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Mickoski: Një ditë pas ditëlindjes sime, më 30 shtator do ta shihni vendimin tim për referendumin

E shfrytëzoj këtë rast t’u drejtohem personalisht qytetarëve të Republikës së Maqedonisë, ndërkaq e njëjta …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: