Breaking News
Home / Lajme / Benjamin Kololli dhe Gjelbrim Taipi u përballën në ndeshjen Laussane – St. Gallen

Benjamin Kololli dhe Gjelbrim Taipi u përballën në ndeshjen Laussane – St. Gallen

Lozanë, me 22 Korrik 2017
Benjamin Kololli për FC Laussane-n dhe Gjelbirm Taipi për FC St. Gallen-in luajtën përballë njëri tjetrit në ndeshjen e parë të Super Ligës së Zvicrës, shkruajnë Radio Vala dhe Albsport.ch.
Kololli u inkuadrua në minutën e 62-të në vend të Nicolas Getaz, ndërkaq Taipi një minutë më vonë si zëvendësues i Danijel Aleksic.
Në ekipin rezervë të Lausanne-s ishte edhe futbollisti tjetër shqiptar, Andi Zeqiri i cili nuk luajti asnjë minutë.
Ndeshja u mbyll më rezultat 3:3 dhe ishte një ndeshje me shumë kthesa. Fillimisht vendasit, Laussan-a kaloi në epërsi, që më pas St. Gallen të krijoj epërsi prej 1:3 dhe në fund ndeshja të përfundoi me rezultat të barabartë 3:3.
K.Selimi /Radio Vala / Albsport.ch
Foto: SFL.CH

1,545 total views, 2 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Ajeti e shënon golin e 7-të, Kololli e regjistron asistin e 4-t

E Diel, me 2 Dhjetor 2018 Albian Ajeti e ka shënuar edhe golin e radhës …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: