Breaking News
Home / Lajme / Futbollisti gostivaras Roni Sinani pjesë e KF Shkëndisë së Tetovës

Futbollisti gostivaras Roni Sinani pjesë e KF Shkëndisë së Tetovës

Futbollisti i talentuar gostivaras, mbrojtësi Roni Sinani është anëtar i KF Shkëndisë së Tetovës, transmeton Radio Vala.

“Një falënderim të veçantë për KF Gostivarin që e ushtroj dhe zhvilloi çdo herë në ZEMER. Respekte të veçanta për trajnerët që e ushtruan Ronin, Erxhan Mengën, Mensur Jakupin, Argjend Beqirn, Erol Rakipin dhe trajnerat qe ka punuar Roni, Fadil Idrizin, Labinot Musliun, Biroll Topciun, Jeton Nesimin dhe gjithë Akademinë e Gostivarit. Suksese”, shprehet Babai Roni Sinanit, Shik Sinani.

“Urime per Ronin. Ky është njelë hap shumë serioz nelë karrierën e tij profesionale si futbolist. Per mua personalisht si trajner i Ronit ka qenë kënaqesi stelërvitja me një futbollist plot entuziazëm, profesionalizëm dhe shpirt sportiv. Suksese Roni”, vlerëson trajneri i grupmoshave të reja te ekipi i KF Gostivarit, Labinot Musliu.

Roni Sinani është futbollist shtatlartë që luan në pozitën si mbrojtës.

Kasam Selimi /Radio Vala

2,502 total views, 2 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Ajeti e shënon golin e 7-të, Kololli e regjistron asistin e 4-t

E Diel, me 2 Dhjetor 2018 Albian Ajeti e ka shënuar edhe golin e radhës …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: