Breaking News
Home / Lajme / Gjyqtari Shqiptar, Bekim Zogaj fillon që në javën e parë të Super Ligës së Zvicrës

Gjyqtari Shqiptar, Bekim Zogaj fillon që në javën e parë të Super Ligës së Zvicrës

Lozanë, me 22 Korrik 2017

Sezoni i ri në Supër Ligën e Zvicrës, përveç për shtatëmbëdhjetë futbollistët Shqiptar, gjithashtu ka nisur edhe për Gjyqtarin, Bekim Zogaj, raportojnë Radio Vala dhe Albsport.ch.

Bekim Zogaj ka qenë Gjyqtar anësor në ndeshjen e javës së parë, midis FC Lausanne dhe St.Gallen.

Në prononcimin për Radio Vala dhe Albsport.ch, Zogaj e vlerëson si fillim të mirë ndeshjen e parë.

“Pasi që startova mirë ne sezonin e ri, me një ndeshje shumë interesante Lausanne-SG, rezultati 3-3, shpresoj se në këtë sezon, do te kem një kampionat mjaftë interesant ne Zvicer. Sa i perket vetvetes, deshira ime është që te jem shëndosh e mirë, dhe besoj qe dë të kemi shumë ndeshje në këtë sezon”, thotë Gjytari i futbollit, Bekim Zogaj.

Kasam Selimi /Radio Vala /Albsport.ch
Foto: Sfl.ch

1,807 total views, 2 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Ajeti e shënon golin e 7-të, Kololli e regjistron asistin e 4-t

E Diel, me 2 Dhjetor 2018 Albian Ajeti e ka shënuar edhe golin e radhës …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: