Home / Lajme / FC Zürich-u i Kukelit dhe Aliut fiton ndaj FC Grasshopper-it të Avdijajt, Bajramit dhe Fazliut

FC Zürich-u i Kukelit dhe Aliut fiton ndaj FC Grasshopper-it të Avdijajt, Bajramit dhe Fazliut

Cyrih, me 24 Korrik 2017

Derbi i qytetit të Cyrihut i ka takuar FC Zürich-ut të cilët rikthimin në Super Ligën e Zvicrës, e bërën me fitore 0:2 ndaj rivalëve lokal, FC Grasshopper Zürich.
Për FC Zürich, titullar ishte edhe futbollisti o Kombëtares Shqiptare, Burim Kukeli që në minutën e 71 u ndëshkua me karton të verdhë.

Edhe pse ishte në ekipin rezervë, për FC Zürich-un nuk luajti Izer Aliu.
Nga ana tjetër te FC Grasshopper-i në lojë në pjesën e dytë u inkuadruan dy futbollistët shqiptar, Albion Avdijaj në minutën e 68-të dhe Nedim Bajrami në të 80-ën. Nuk u përshi Valon Fazliu i cili ishte në ekipin rezervë.

Kasam Selimi /Radio Vala /Albsport.ch

1,254 total views, 2 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Zvicra merr barazim ndaj Brazilit, Shaqiri asistoi

Rostov/Rusi, më 17 Qershor 2018 Zvicra ka bërë një nisjes të mirë në kampionatin Botëror, …

Lini një Përgjigje