Breaking News
Home / Lajme / 28 futbollistë shqiptar aktualisht luajnë në Challenge League – Ligën e Dytë të e Zvicrës

28 futbollistë shqiptar aktualisht luajnë në Challenge League – Ligën e Dytë të e Zvicrës

Cyrih, me 25 Korrik 2017
Nëse do ti grumbullonim të gjithë futbollistët shqiptarë që luajnë në Challenge League – Ligën e Dytë të Zvicrës, do të bëheshin dy ekipe. Aktualisht, në nëntë prej dhjetë ekipeve të Challenge League luajnë 28 futbollistë shqiptarë, shkruajnë Radio Vala dhe Albsport.ch.
Në Wil janë gjashtë futbollistë shqiptarë, pastaj në Wohlen dhe Neuchâtel XAMAX FCS dhe FC Rapperswil-Jona janë nga katër futbollistë shqiptarë, në Chiaso janë tre, nga dy futbollistë shqiptarë kanë FC Schaffhausen, FC Servette dhe FC Winthertur, ndërsa vetëm një ka FC Aarau. I vetmi ekip që nuk ka asnjë futbollist shqiptar është FC Vaduz.

FC Schaffhausen: Imran Bunjaku, Asllan Demhasaj
FC Wohlen: Flamur Tahiraj, Muhamed Seferi, Lulzim Aliu, Shpetim Sulejmani
Neuchâtel XAMAX FCS: Arbenit Xhemajli, Dilan Qela, Liridon Mulaj, Samir Ramizi
FC Vaduz: Ska
FC Chiaso: Jetmir Krasniqi, Alban Selmanaj, Eris Abedini
FC Servette: Florian Berisha, Kastriot Imeri
FC Aarau: Arxhend Cani
FC WIL 1900: Valon Hamdiu, Granit Lekaj, Fuad Rahimi, Ilaz Ilazi, Enis Latifi, Heroid Gjoshi
FC Winthertur: Denis Markaj, Genc Krasniqi
FC Rapperswil-Jona: Egzon Kllokoqi, Enis Ramadani, Egzon Shabani, Orhan Mustafi

Kasam Selimi /Radio Vala /Albsport.ch

1,524 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Ajeti e shënon golin e 7-të, Kololli e regjistron asistin e 4-t

E Diel, me 2 Dhjetor 2018 Albian Ajeti e ka shënuar edhe golin e radhës …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: