Breaking News
Home / Lajme / Ish futbollisti i FC Servette-s, Junior Moukoko përforcon FC Kosovën e Gjenevës

Ish futbollisti i FC Servette-s, Junior Moukoko përforcon FC Kosovën e Gjenevës

Gjenevë, me 25 Korrik 2017
Klubi i vetëm shqiptar në Kantonin e Gjenevës, FC Kosova ka nënshkruar edhe me një tjetër futbollist cilësor dhe më përvojë në futbollin zviceran.
Është fjala për Junior Moukoko, ish futbollistin e klubit të mirënjohur në Zvicër, FC Servette Geneve, transmetojnë Radio Vala dhe Albsport.ch.
“Ish sulmuesi i disa klubeve të njohura si Chateroux ( d2), Servette, Meyrin etj, është përforcimi i radhës në ekipin tonë qe do të na ndihmoj drejt sukseseve të reja”, thekson Qamil Sejdiu nga FC Kosova e Gjenevës.
Ditë më parë, FC Kosovës së Gjenevës iu bashkua edhe Dardan Frangi i cili ka dalë nga Akademia e FC Servette-s.
K.Selimi /Radio Vala /Albsport.ch

1,845 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Mickoski: Një ditë pas ditëlindjes sime, më 30 shtator do ta shihni vendimin tim për referendumin

E shfrytëzoj këtë rast t’u drejtohem personalisht qytetarëve të Republikës së Maqedonisë, ndërkaq e njëjta …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: