Breaking News
Home / Lajme / Sezonin 2017/18 më së shumti futbollistë shqiptarë luajnë te FC Grasshoper Zürich

Sezonin 2017/18 më së shumti futbollistë shqiptarë luajnë te FC Grasshoper Zürich

Cyrih, me 26 Korrik 201

FC Grasshopper Zürich, është klubi që ka më së shumti futbollistë shqiptar në ekip, shkruajnë Radio Vala dhe Albsport.ch.
Në skuadrën e Grasshoper-it në sezonin e ri 2017/18 janë shtatë futbollistë shqiptar.
Alban Pnishi dhe Arijan Qollaku luajnë në pozitën si Mbrojtës, Mergim Brahimi, Nedim Bajrami dhe Valon Fazliu në pozitën si Mesfushor dhe Florian Kamberi dhe Albion Avdijaj janë Sulmues.
Në derbin e qytetit të Cyrihut, për FC Grasshopper-in ndaj FC Zürich-ut, luajtën vetëm Nedim Bajrami dhe Albion Avdijaj, Valon Fazliu ishte vetëm në ekipin rezervë. Florian Kamberi dhe Alban Pnishi nuk ishin aspak në ekip.

Kasam Selimi /Radio Vala /Albsport.ch

3,477 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Mickoski: Një ditë pas ditëlindjes sime, më 30 shtator do ta shihni vendimin tim për referendumin

E shfrytëzoj këtë rast t’u drejtohem personalisht qytetarëve të Republikës së Maqedonisë, ndërkaq e njëjta …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: