Breaking News
Home / Lajme / Klubet Shqiptare të Futbollit në Zvicër, sezonin e fillojnë në Gusht

Klubet Shqiptare të Futbollit në Zvicër, sezonin e fillojnë në Gusht

Bernë, me 28 Gusht 2017
Klubet Shqiptare të Futbollit që garojnë në Ligat e ndryshme të Zvicrës, garat për sezonin e ri 2017/18 do ti fillojnë gjatë muajit Gusht, shkruajnë Radio Vala dhe Albsport.ch.
Në vazhdim Ju sjellim të gjitha ndeshjet e ekipeve shqiptare, ligën, kundërshtarin, datën dhe orën.

FC Kosova e Cyrihut, garat në Ligën e Parë do ti filloj me 6 Gusht ndaj FC Seuzach (ora 15:30).
FC Prishtina Bern në Ligën e Dytë Interregional, me 14 Gusht si mysafir ndaj FC Allschwill (ora 20:30)
FC Dardania Laussane në Ligën e Dytë Interregionale (Grupi 2), me 12 Gusht si mysafir ndaj FC La Tour (ora 18:00)
FC Besa Biel/Bienne, në Ligën e Dytë Bern/Jura, me 12 Gusht ndaj FC Azzurri Bienne (ora 18:30)
FC Iliria Solothurn, në Ligën e Dytë të Solothurn-it, me 16 Gusht ndaj FC Härkingen
FC Eagles Aarau, në Ligën e Dytë të Aargaut, me 20 Gusht si mysafir ndaj FC Gontenschwill (ora 17:00)
FC Kosova Geneve, në Ligën e Dytë të Gjenevës (Grupi 1), me 3 Shtator ndaj FC Onex
FC Dardania Basel, në Ligën e Tretë të Zvicrës Verior, me 12 Gusht si mysafir ndaj FC Laufen (ora 17:00)
FC Besa St. Gallen, në Ligën e Tretë të Zvicrës Lindor (Grupi 2), me 20 Gusht ndaj FC Teufen (ora 14:00)
FC Diaspora Jura, në Ligën e Tretë Bern/Jura (Grupi 8), me 20 Gusht ndaj FC Glovelier (ora 17:00)
FC Tetova Zürich, në Ligën e Tretë të Rajonit të Cyrihut (Grupi 2), me 20 Gusht ndaj FC United Zürich (ora 12:00)
KF Iliria Aarau, në Ligën e Tretë të Rajonit të Aragaut (Grupi 2), me 18 Gusht si mysafir ndaj FC Neunhof
KF Shqiponjat, në Ligën e Trerë të Rajonit Bern/Jura (Grupi 4), me 12 Gusht ndaj FC Balu Weiss Obernurg (ora 17:00)
FC Ilirida, në Ligën e Tretë të Rajonit Bern/Jura (Grupi 3) me 14 Gusht ndaj FC Bern a (ora 20:00)
FC Iliria Payerne, në Ligën e Tretë të Rajonit të Vaud-it (Grupi 3), me 20 Gusht si mysafir ndaj FC Azzurri 90 LS (ora 13:30)
FC Albania Zürich, në Ligën e Katërt të Rajonit të Cyrihut (Grupi 6), me 20 Gusht ndaj FC Italia Zurigo
FC Rilindja, në Ligën e Katërt të Rajonit Bern/Jura (Grupi 6), me 12 Gusht ndaj FC Italica (ora 17:00)
KF Dardania St. Galle, në Ligën e Tretë të Zvicrës Lindore (Grupi 3), me 20 Gusht ndaj FC St.Otmar
KF Rinia Shqiptare Ober-Wallis (FC Visp 3), në Ligën e Katërt të Wallis-it (Grupi 2) me 26 Gusht si mysafir ndaj FC Saint-Leonard (ora 20:00)
FC Bashkimi Vevey, në Ligën e Katërt të Rajonit të Vaud-it (Grupi 7), me 20 Gusht si mysafir ndaj FC Roche (ora 10:30)
FC Kosova Neucahtel, në Ligën e Katërt të Rajonit Neuchatel-it (Grupi 2), me 27 Gusht ndaj FC Centre Portugais (ora 17:30)
FC Bashkimi (Siebnen), në Ligën e Katër të Rajonit të Cyrihut (Grupi 3), me 20 Gusht ndaj FC Bosna Zürich

FC Tetova Basel, në SFS Serie B në Zvicrën Lindore, me 19 Gusht si mysafir ndaj FC Caipiranha Reinach (ora 14:30)

 

Kasam Selimi /Radio Vala / Albsport.ch

1,770 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Ajeti e shënon golin e 7-të, Kololli e regjistron asistin e 4-t

E Diel, me 2 Dhjetor 2018 Albian Ajeti e ka shënuar edhe golin e radhës …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: