Breaking News
Home / Lajme / Abedini dhe Krasniqi humbin me FC Chiasso-n kundër XAMAX Neuachatel-it të Ramizit

Abedini dhe Krasniqi humbin me FC Chiasso-n kundër XAMAX Neuachatel-it të Ramizit

Kiaso, me 28 Korrik 2017
Ekipi i futbollistëve Shqiptar, FC Chiasso, Eris Abedini dhe Jetmir Krasniqi kanë humbur para publikut vendas në javën e dytë të Challenge League në Zvicër, kundër XMAX Neuchatel.
Mysafirët nga Neuachatel-i fitojnë me rezultat 0:2, ku nga minuta e 78-të në lojë u inkuadrua futbollisti shqiptar, Samir Ramizi, shkruajnë Radio Vala dhe Albsport.ch.
Te vendasit, FC Chiasso nga minuta e parë luajtën Eri Abedini i cili luajti ndeshjen e parë në sezon dhe Jetmir Krasniqi i cili luajti ndeshjen e dytë. Dilan Qela te FC Neuchatel-i mungoi për shkak lëndimi.

Kujtojmë që në këtë takim, Gjyqtar Anësor ishte edhe Referi, Bekim Zogaj.

K.Selimi /Radio Vala /Albsport.ch

2,703 total views, 4 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Mickoski: Një ditë pas ditëlindjes sime, më 30 shtator do ta shihni vendimin tim për referendumin

E shfrytëzoj këtë rast t’u drejtohem personalisht qytetarëve të Republikës së Maqedonisë, ndërkaq e njëjta …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: