Breaking News
Home / Lajme / Barazojnë FC Aarau me FC Will-in, luajnë Cani e Latifi, Ilazi e Lekaj në bankën rezervë

Barazojnë FC Aarau me FC Will-in, luajnë Cani e Latifi, Ilazi e Lekaj në bankën rezervë

Aarau, me 29 Korrik 2017
Ndeshje e paqaratë deri në çastet e fundit është zhvilluar në javën e dytë të Challenge Ligës së Zvicrës, midis FC Aarau-t dhe FC Will-it. Fitues nuk pati, ndeshja u mbyll me barazim 2:2.
Për 78-të minuta, për FC Aarau-n luajti futbollisti i vetëm shqiptar Argjend Cani. Për ekipin e Will-it, edhe pse ishin tre futbollistë shqiptarë të grumbulluar, Ilaz Ilazi, Granit Lekaj dhe Enis Latifi, ky i fundit luajti vetëm nga minuta e 86-të e takimit, transmetojnë Radio Vala dhe Albsport.ch.

K.Selimi /Radio Vala /Albsport.ch
Foto: SFL

836 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Mickoski: Një ditë pas ditëlindjes sime, më 30 shtator do ta shihni vendimin tim për referendumin

E shfrytëzoj këtë rast t’u drejtohem personalisht qytetarëve të Republikës së Maqedonisë, ndërkaq e njëjta …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: