Breaking News
Home / Lajme / BSC Young Boys fiton bindshëm në Cyrih, mungon Seferi, Avdijaj udhëhoqi sulmin e Grashopperi-it

BSC Young Boys fiton bindshëm në Cyrih, mungon Seferi, Avdijaj udhëhoqi sulmin e Grashopperi-it

Cyrih, me 29 Korrik 2017
Fillimi i mirë BSC Young Boys-it në Super Ligën e Zvicrës, nuk është rastësi. Në javën e dytë, në Cyrih përballë FC Grashopper-it, kryeqytetasit kanë fituar me rezultat të thellë 0:4.
Për shkak të lëndimit, te Young Boys-i edhe këtë takim mungoi futbollisti shqiptar, Taulant Seferi, shkruajnë Radio Vala dhe Albsport.ch.
Albion Avdijaj i cili udhëhoqi sulmin FC Grashopperi-t për 71 minuta, në minutën e 11-të kishte një mundësi të mirë për të shënuar, por ishte traversa që e ndaloi goditjen e tij me kokë.
Te FC Grashopper-i në ekipin rezervë ishte edhe Nedim Bajrami, por Alban Pnishi, Florian Kamberi dhe Mergim Brahimi.

K.Selimi /Radio Vala /Albsport.ch
Video dhe Foto: SFL

http://www.sfl.ch/superleague/matchcenter/201718/gc-yb-12993/

3,120 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Ajeti e shënon golin e 7-të, Kololli e regjistron asistin e 4-t

E Diel, me 2 Dhjetor 2018 Albian Ajeti e ka shënuar edhe golin e radhës …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: