Breaking News
Home / Lajme / Rapperswil-Jona me treshen shqiptare fiton përballë dyshes shqiptare të FC Winthertur-it

Rapperswil-Jona me treshen shqiptare fiton përballë dyshes shqiptare të FC Winthertur-it

Rapperswil-Jona, me 29 Korrik 2017
FC Rapperswil-Jona e ka filluar ndeshjen e javës së dytë në Challenge Ligë kundër FC Winthertur-it me tre nga katër futbollistët shqiptarë, Egzon Shabanin, Egzon Kllokoqin dhe Enis Ramadanin, dhe kanë dalë fitimtarë me rezultat 3:1, shkruajnë Radio Vala dhe Albsport.ch.
Edhe pse ishte në ekipin rezervë, Orhan Mustafi nuk u aktivizua nga trajneri Urs Meier.
Te FC Winthertur-i, Denis Markaj e luajti ndeshjen e plotë, ndërkohë Genc Krasniqi u inkuadrua në lojë në minutën e 73-të.

K.Selimi /Radio Vala/ Albsport.ch
Foto: SFL

 

2,526 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Ajeti e shënon golin e 7-të, Kololli e regjistron asistin e 4-t

E Diel, me 2 Dhjetor 2018 Albian Ajeti e ka shënuar edhe golin e radhës …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: