Home / Lajme / Rapperswil-Jona me treshen shqiptare fiton përballë dyshes shqiptare të FC Winthertur-it

Rapperswil-Jona me treshen shqiptare fiton përballë dyshes shqiptare të FC Winthertur-it

Rapperswil-Jona, me 29 Korrik 2017
FC Rapperswil-Jona e ka filluar ndeshjen e javës së dytë në Challenge Ligë kundër FC Winthertur-it me tre nga katër futbollistët shqiptarë, Egzon Shabanin, Egzon Kllokoqin dhe Enis Ramadanin, dhe kanë dalë fitimtarë me rezultat 3:1, shkruajnë Radio Vala dhe Albsport.ch.
Edhe pse ishte në ekipin rezervë, Orhan Mustafi nuk u aktivizua nga trajneri Urs Meier.
Te FC Winthertur-i, Denis Markaj e luajti ndeshjen e plotë, ndërkohë Genc Krasniqi u inkuadrua në lojë në minutën e 73-të.

K.Selimi /Radio Vala/ Albsport.ch
Foto: SFL

 

2,348 total views, 0 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Gjelbrim Taipi:  Shpresoj ta përfaqësoj në mënyrën më të mirë fanellën e Kosovës

Cyrih, me 19 Mars 2018 Pasi që është grumbulluar nga përfaqësuesja e Kosovës për dy …

Lini një Përgjigje