Home / Lajme / Emir Lenjani debutoi në fitoren e FC Sion-it, Kololli zë vendin në ekipin e parë te FC Laussane

Emir Lenjani debutoi në fitoren e FC Sion-it, Kololli zë vendin në ekipin e parë te FC Laussane

Sion, me 30 Korrik 2017
Emir Lenjani ka debutuar që në ndeshjen e parë për ekipin e FC Sion-it në Super Ligën e Zvicrës, kundër FC Laussane-s, shkruajnë Radio Vala dhe Albsport.ch. Lenjani në lojë nga trajneri Trammazoni u fut në lojë në minutën e 68-të.
Për dallim nga ndeshja e kaluar kur në lojë u inkuadrua në nga banka rezervë, Benjamin Kololli në javën e dytë kundër Sion-it të Lenjanit, përveç se ndeshjen e filloi nga minuta e parë, e luajti të tërën.
K.Selimi /Radio Vala /Albsport.ch

Foto: SFL.CH

863 total views, 0 views today

About Kasam Selimi

Check Also

FC Albania e Cyrihut fiton derbin shqiptar ndaj KF Lirisë së Aargaut

Cyrih, me 4 Mars 2018 FC Albania ka dalë fitues në miqësoren kundër ekipit shqiptar, …

Lini një Përgjigje