Breaking News
Home / Lajme / Emir Lenjani debutoi në fitoren e FC Sion-it, Kololli zë vendin në ekipin e parë te FC Laussane

Emir Lenjani debutoi në fitoren e FC Sion-it, Kololli zë vendin në ekipin e parë te FC Laussane

Sion, me 30 Korrik 2017
Emir Lenjani ka debutuar që në ndeshjen e parë për ekipin e FC Sion-it në Super Ligën e Zvicrës, kundër FC Laussane-s, shkruajnë Radio Vala dhe Albsport.ch. Lenjani në lojë nga trajneri Trammazoni u fut në lojë në minutën e 68-të.
Për dallim nga ndeshja e kaluar kur në lojë u inkuadrua në nga banka rezervë, Benjamin Kololli në javën e dytë kundër Sion-it të Lenjanit, përveç se ndeshjen e filloi nga minuta e parë, e luajti të tërën.
K.Selimi /Radio Vala /Albsport.ch

Foto: SFL.CH

1,024 total views, 2 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Ajeti e shënon golin e 7-të, Kololli e regjistron asistin e 4-t

E Diel, me 2 Dhjetor 2018 Albian Ajeti e ka shënuar edhe golin e radhës …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: