Breaking News
Home / Lajme / Xhaka lihet rezervë, Kryeziu titullar, Demhasaj aktivizohet 25 minuta

Xhaka lihet rezervë, Kryeziu titullar, Demhasaj aktivizohet 25 minuta

Bazel, me 30 Korrik 2017
Mesfushori i Kombëtares Shqiptare të Futbollit, Taulant Xhaka është lenë në bankën rezervë nga trajneri i FC Basel-it, Wicky, në ndeshjen e dytë të Super Ligës së Zvicrës ndaj FC Luzern-it që u mbyll me rezultat 3:1, shkruajnë Radio Vala dhe Albsport.ch.

Nga ana tjetër, te ekipi i FC Luzern-it, i pa zëvendësueshëm në ekip është Hekuran Kryeziu, i cili zhvilloi ndeshje te plotë. Kryeziu është ndëshkuar me karton të verdhë në minutën e 32-të. Sulmuesi, Shkëlqim Demhasaj u inkuadrua në minutën e 77-të. Ashtu si Xhaka, te FC Luzern-i nuk u aktivizua edhe mbrojtësi shqiptar, Dren Feka.

K.Selimi /Radio Vala /Albsport.ch

Foto: fcl.ch

 

1,548 total views, 2 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Ajeti e shënon golin e 7-të, Kololli e regjistron asistin e 4-t

E Diel, me 2 Dhjetor 2018 Albian Ajeti e ka shënuar edhe golin e radhës …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: