Home / Lajme / Edhe Java e dytë pa gol të shënuar nga futbollistët shqiptarë në Super Ligën e Zvicrës

Edhe Java e dytë pa gol të shënuar nga futbollistët shqiptarë në Super Ligën e Zvicrës

Bernë, me 1 Gusht 2017

Edhe Java e dytë në Super Ligën e Zvicrës është mbyllur pa asnjë gol të shënuar nga futbollistët shqiptarë që luajnë në kampionatin zviceran, raportojnë Radio Vala dhe Albsport.ch.

Fundjavën që e lamë të grumbulluar ishin nëntë futbollistë shqiptarë, ndërsa luajtën vetëm gjashtë futbollistë, Burim Kukeli te FC Zürich-u, Benjamin Kololli te FC Laussane, Hekuran Kryeziu dhe Shkqelim Demhasaj te FC Luzern-i, Albion Avdijaj te FC Grasshoper-i dhe Emir Lenjani i cili debutoi te FC Sion-i.

Edhe pse ishin në ekip, nuk u aktivizuan Taulant Xhaka te FC Basel-i, Nedim Bajrami te FC Grasshoper-i dhe FC Gr Drenk Feka të FC Luzern-i.

Kasam Selimi /Radio Vala /Albsport.ch

 

1,669 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Me 24 Qershor në Bazel të Zvicrës do të mbahet Kupa e Unionit në Futboll

Basel, më 13 Qershor 2018 Të dielën e ardhshme, më 24 Qershor 2018, në qytetin …

Lini një Përgjigje