Breaking News
Home / Lajme / Young Boys Bern në fund e përmbysi Dinamo Kievin dhe e siguroi Playoff-in e Ligës së Kampionëve

Bernë, me 2 Gusht 2017
Pas humbjes 3:1 në ndeshjen e parë në Kiev ndaj Dinamos, nën kampioni i Zvcirës, Young Boys-i në ndeshjen kthyese në raundin e tretë të ndeshjeve kualifikuese për Ligën e Kampionëve, e ka përmbysur rezultatin dhe ka marr kualifikimin për ndeshjen e Playoffit.
Guillaume Hoarau i dha epërsinë BSC Young Boys-it në minutën e 13-të, ndërsa Jordan Lotomba e bëri përmbysen e gjithë rezultatit me golin e shënuar në minutën e 89 dhe i dha ekipit Bernas vendin në ndeshjet e Playoffit të Ligës së Kampionëve.
Edhe në këtë takim mungoi futbollisti i vetëm shqiptarë në ekipin e BSC YB-së, Taulant Seferi.