Breaking News
Home / Lajme / Italiani Gianluca Rocchi, do ta drejtoj Finalen e Super Kupës midis Real Madrid-it dhe Manchester United-it

Italiani Gianluca Rocchi, do ta drejtoj Finalen e Super Kupës midis Real Madrid-it dhe Manchester United-it

Shkup, me 4 Gusht 2017 Do të jetë Gjyqtari italian Gianluca Rocchi që do ta ndaj drejtësinë në ndeshjen Finale të Supër Kupës së Europës, midis Real Madrid-it dhe Manchester United-itn që pas katër ditesh, me 8 Gusht do të zhvillohet në Arena Filipi i 2-të në Shkup? transmeton Radio Vala. Siç Njoftohet në faqen e UEFA-s, uefa.com, 43 vjeçari Rocchi do të ndihmohet nga katërshja Elenito Di Liberatore and Mauro Tonolini si dy ndihmës kryesor dhe Davide Massa dhe Massimiliano Irrati si ndihmës shtesë, kurse Gjyqtar rezervë do të jetë Riccardo Di Fiore. Francezi France’s Clément Turpin do jetë gjyqtari i katërt. Gianluca Rocchi ka qenë Gjyqtar i katër në ndeshjen Finale të UEFA Europa League, midis Ajax-it dhe Manchester United-it në Stockholm. K.Selimi /Radio Val

Foto: Getty Imagesa

2,568 total views, 2 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Angellovski publikoi listën e futbollistëve për ndeshjet me Letoninë dhe Slloveninë

Seleksionuesi i përfaqësueses A të Maqedonisë, Igor Angellovski ka publikuar listën e futbollistëve për dy …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: