Home / Lajme / Benjamin Kololli shënon gol të bukur nga largësia, por humbi FC Luassane

Benjamin Kololli shënon gol të bukur nga largësia, por humbi FC Luassane

Me gjithë se ka shënuar një gol të bukur nga distanca, futbollist i Kombëtares së Kosovës, Benjamin Kololli dhe ekipi i tij FC Luassane kanë humbur me rezultat 2:3. Për Kolollin ky ishte goli i parë pasRadio 4 javësh në Super Ligën e Zvicrës. AlbionAvdijaj inkuadrohet në minutën e 74-r
Kasam Selimi /Radio Vala /Albsport.ch
Foto: SFL, Tele Sport Club

2,442 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Kasam Selimi është Gazetar Profesionit, i Diplomuar në Universitetin e Tetovës në Degën e Gazetarisë dhe në Institutin e Mediave të Maqedonisë. Është Anëtar i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë SHGM. Gjithashtu është edhe Anëtar i Federatës Ndërkombëtare të Gazetarëve (IFJ). Është i Regjistruar edhe i pranuar si përfaqësues sportiv nga Federata Evropiane e Futbollit UEFA, (F.A.ME) platform. Kasam Selimi është Ideator dhe Themelues i Dritares së parë Informative në gjuhën Shqipe në Gostivar RADIO VALA. Për herë të parë me gazetari ka filluar të merret në vitin 2005 si praktikant në Radio Gostivar, ndërsa nga viti 2007 aktivisht punon si Gazetar.

Check Also

Bejta takoi banorët e Llakavicës, Turçanit dhe Çajlës, Infrastruktura moderne shtylla e parë drejt Gostivarit të Nesërm (Video)

Gostivar, me 12 tetor – 2017 Kryetari i Komunës dhe njëkohësisht kandidati për Gostivarin z. …

Lini një Përgjigje