Home / Lajme / Xhaka kontribuoi në fitoren e Basel-it ndaj FC Grasshoper-it, Avdijaj luan 15 minuta

Xhaka kontribuoi në fitoren e Basel-it ndaj FC Grasshoper-it, Avdijaj luan 15 minuta

Basel, me 10 Gusht 2017

Pas dy mungesave të njëpasnjëshme, është rikthyer në ekipin fillestar të FC Basel-it, mesfushori i Kombëtares Shqiptare të Futbollit, Taulant Xhaka, shkruajnë Radio Vala dhe Albsport.ch.

Xhaka në këtë takim ishte kontribuues në fitoren e FC Basel-it ndaj FC Grasshoper-it, pasi që në minutën e 29, depërtoi brenda në zonën e 16-shit, goditi dhe e bëri mbrojtësin Vilotic të shënoj në portën e tij. Taulanti u zëvendësua në minutën e 71-të të takimit.

Te FC Grasshoper-i, nga minuta e 74 në ndeshje hyri, Labinot Avdijaj.

Kasam Selimi /Radio Vala /Albsport.ch
Fotografia: FCB & ©Uwe Zinke

2,165 total views, 0 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Pesë futbollistë nga Super Liga e Zvicrës të ftuar nga përfaqësuesja e Kosovës

Prishtinë/Cyrih, me 19 Mars 2018 Mbrojtësit Benjamin Kololli (FC Laussane) dhe Alban Pnishi (Grasshopers), dhe …

Lini një Përgjigje