Home / Lajme / Xhaka kontribuoi në fitoren e Basel-it ndaj FC Grasshoper-it, Avdijaj luan 15 minuta

Xhaka kontribuoi në fitoren e Basel-it ndaj FC Grasshoper-it, Avdijaj luan 15 minuta

Basel, me 10 Gusht 2017

Pas dy mungesave të njëpasnjëshme, është rikthyer në ekipin fillestar të FC Basel-it, mesfushori i Kombëtares Shqiptare të Futbollit, Taulant Xhaka, shkruajnë Radio Vala dhe Albsport.ch.

Xhaka në këtë takim ishte kontribuues në fitoren e FC Basel-it ndaj FC Grasshoper-it, pasi që në minutën e 29, depërtoi brenda në zonën e 16-shit, goditi dhe e bëri mbrojtësin Vilotic të shënoj në portën e tij. Taulanti u zëvendësua në minutën e 71-të të takimit.

Te FC Grasshoper-i, nga minuta e 74 në ndeshje hyri, Labinot Avdijaj.

Kasam Selimi /Radio Vala /Albsport.ch
Fotografia: FCB & ©Uwe Zinke

2,046 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Kasam Selimi është Gazetar Profesionit, i Diplomuar në Universitetin e Tetovës në Degën e Gazetarisë dhe në Institutin e Mediave të Maqedonisë. Është Anëtar i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë SHGM. Gjithashtu është edhe Anëtar i Federatës Ndërkombëtare të Gazetarëve (IFJ). Është i Regjistruar edhe i pranuar si përfaqësues sportiv nga Federata Evropiane e Futbollit UEFA, (F.A.ME) platform. Kasam Selimi është Ideator dhe Themelues i Dritares së parë Informative në gjuhën Shqipe në Gostivar RADIO VALA. Për herë të parë me gazetari ka filluar të merret në vitin 2005 si praktikant në Radio Gostivar, ndërsa nga viti 2007 aktivisht punon si Gazetar.

Check Also

Bejta takoi banorët e Llakavicës, Turçanit dhe Çajlës, Infrastruktura moderne shtylla e parë drejt Gostivarit të Nesërm (Video)

Gostivar, me 12 tetor – 2017 Kryetari i Komunës dhe njëkohësisht kandidati për Gostivarin z. …

Lini një Përgjigje