Home / Lajme / Tetë ekipe shqiptare këtë javë e fillojnë sezonin e ri futbollisitk në Zvicër

Tetë ekipe shqiptare këtë javë e fillojnë sezonin e ri futbollisitk në Zvicër

Bernë, me 12 Gusht 2017
Kampioni i ri 2017/18, këtë fundjavë dhe në fillim të javës tjetër nis për tetë ekipe shqiptare që garojnë në Liga të ndryshme futbollistike në Zvicër, shkruajnë Radio Vala dhe Albsport.ch.

Pesë ekipe ndeshjet e para do ti luajnë para publikut vendas, ndërkaq tre të tjera do ti luajnë si mysafir.

FC Prishtina Bern në Ligën e Dytë Interregional, me 14 Gusht si mysafir ndaj FC Allschwill (ora 20:30)
FC Dardania Laussane në Ligën e Dytë Interregionale (Grupi 2), me 12 Gusht si mysafir ndaj FC La Tour (ora 18:00)
FC Besa Biel/Bienne, në Ligën e Dytë Bern/Jura, me 12 Gusht ndaj FC Azzurri Bienne (ora 18:30)
FC Iliria Solothurn, në Ligën e Dytë të Solothurn-it, me 16 Gusht ndaj FC Härkingen
FC Dardania Basel, në Ligën e Dytë të Zvicrës Verior, me 12 Gusht si mysafir ndaj FC Laufen (ora 17:00)
KF Shqiponjat, në Ligën e Trerë të Rajonit Bern/Jura (Grupi 4), me 12 Gusht ndaj FC Balu Weiss Obernurg (ora 17:00)
FC Ilirida, në Ligën e Tretë të Rajonit Bern/Jura (Grupi 3) me 14 Gusht ndaj FC Bern a (ora 20:00)
FC Rilindja, në Ligën e Katërt të Rajonit Bern/Jura (Grupi 6), me 12 Gusht ndaj FC Italica (ora 17:00)

Kasam Selimi /Radio Vala / Albsport.ch

1,545 total views, 2 views today

About Kasam Selimi

Kasam Selimi është Gazetar Profesionit, i Diplomuar në Universitetin e Tetovës në Degën e Gazetarisë dhe në Institutin e Mediave të Maqedonisë. Është Anëtar i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë SHGM. Gjithashtu është edhe Anëtar i Federatës Ndërkombëtare të Gazetarëve (IFJ). Është i Regjistruar edhe i pranuar si përfaqësues sportiv nga Federata Evropiane e Futbollit UEFA, (F.A.ME) platform. Kasam Selimi është Ideator dhe Themelues i Dritares së parë Informative në gjuhën Shqipe në Gostivar RADIO VALA. Për herë të parë me gazetari ka filluar të merret në vitin 2005 si praktikant në Radio Gostivar, ndërsa nga viti 2007 aktivisht punon si Gazetar.

Check Also

Bejta takoi banorët e Llakavicës, Turçanit dhe Çajlës, Infrastruktura moderne shtylla e parë drejt Gostivarit të Nesërm (Video)

Gostivar, me 12 tetor – 2017 Kryetari i Komunës dhe njëkohësisht kandidati për Gostivarin z. …

Lini një Përgjigje