Home / Gostivar / Kryetari i Gostivarit, Bejta bashkë me banorët në ora 4:30 të mëngjesit lokalizojnë Zjarrin në Çegran (Foto)

Kryetari i Gostivarit, Bejta bashkë me banorët në ora 4:30 të mëngjesit lokalizojnë Zjarrin në Çegran (Foto)

Çegran, me 13 Gusht 2017
Kryetari i Komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta ndodhët në terren në këto orët të para të mëngjesit, bashkë me banorët e fshatit Çegran, për ta lokalizuar Zjarrin që gjatë mbrëmjes u përhap në rajonin e fshatit Çegran të Gostivarit, transmeton Radio Vala.

“4:30 e mëngjesit, bashkë me rininë e fshatit Çegran, dhe ekipin e Zjarrfikësve arritëm të lokalizojmë zjarrin”, njofton kryetari Bejta.

Bejta, javën e kaluar ishte bashkë edhe me banorët e Koritës, pasi që bjeshkët e këtij fshati u përfshinë nga Zjarri
K.Selimi /Radio Vala

5,923 total views, 2 views today

About Kasam Selimi

Kasam Selimi është Gazetar Profesionit, i Diplomuar në Universitetin e Tetovës në Degën e Gazetarisë dhe në Institutin e Mediave të Maqedonisë. Është Anëtar i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë SHGM. Gjithashtu është edhe Anëtar i Federatës Ndërkombëtare të Gazetarëve (IFJ). Është i Regjistruar edhe i pranuar si përfaqësues sportiv nga Federata Evropiane e Futbollit UEFA, (F.A.ME) platform. Kasam Selimi është Ideator dhe Themelues i Dritares së parë Informative në gjuhën Shqipe në Gostivar RADIO VALA. Për herë të parë me gazetari ka filluar të merret në vitin 2005 si praktikant në Radio Gostivar, ndërsa nga viti 2007 aktivisht punon si Gazetar.

Check Also

Bejta në Forinë paralajmëroi projektet kapitale (Video)

Gostivar, me 10 tetor – 2017 Forina ishte vatra e radhës e Kryetarit të Komunës …

Lini një Përgjigje