Home / Lajme / Edhe 11 ekipe shqiptare këtë fundjavë e fillojnë sezonin futbollistik në Zvicër

Edhe 11 ekipe shqiptare këtë fundjavë e fillojnë sezonin futbollistik në Zvicër

Bernë, me 18 Gusht 2017
Sezoni i ri futbollistik 2017/18 këtë fundjavë fillon edhe për njëmbëdhjetë ekipe shqiptare të futbollit që garojnë në liga të ndryshme të Zvicrës, shkruajnë Radio Vala dhe Albsport.ch.
Pesë ekipe, ndeshjen e parë do ta luajnë para publikut vendas dhe pesë të tjerë si mysafir.
Vijon radhitja e ekipeve sipas ligave më të larta ku garojnë:

FC Eagles Aarau, në Ligën e Dytë të Aargaut, me 19 Gusht si mysafir ndaj FC Gontenschwill (ora 19:30)
FC Diaspora Jura, në Ligën e Tretë Bern/Jura (Grupi 8), me 20 Gusht ndaj FC Glovelier (ora 17:00)
FC Tetova Zürich, në Ligën e Tretë të Rajonit të Cyrihut (Grupi 2), me 20 Gusht ndaj FC United Zürich (ora 12:00)
KF Iliria Aarau, në Ligën e Tretë të Rajonit të Aragaut (Grupi 2), me 23 Gusht si mysafir ndaj FC Neunhof (ora 20:00)
FC Iliria Payerne, në Ligën e Tretë të Rajonit të Vaud-it (Grupi 3), me 20 Gusht si mysafir ndaj FC Azzurri 90 LS (ora 10:30)
FC Albania Zürich, në Ligën e Katërt të Rajonit të Cyrihut (Grupi 6), me 20 Gusht ndaj FC Italia Zurigo (ora 11:30)
KF Dardania St. Gallen, në Ligën e Tretë të Zvicrës Lindore (Grupi 3), me 20 Gusht ndaj FC St.Otmar (ora 12)
FC Bashkimi Vevey, në Ligën e Katërt të Rajonit të Vaud-it (Grupi 7), me 20 Gusht si mysafir ndaj FC Roche (ora 10:30)
FC Bashkimi (Siebnen 3), në Ligën e Katër të Rajonit të Cyrihut (Grupi 3), me 20 Gusht ndaj FC Bosna Zürich (11:30)
KF Labinoti – FC St. Otmar, me 19 Gusht ora 18:30
FC Tetova Basel, në SFS Serie B në Zvicrën Lindore, me 19 Gusht si mysafir ndaj FC Caipiranha Reinach (ora 14:30)

Kasam Selimi /Radio Vala /Albsport.ch

2,615 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Kasam Selimi është Gazetar Profesional, i Diplomuar në Universitetin e Tetovës në Degën e Gazetarisë dhe në Institutin e Mediave të Maqedonisë. Është Anëtar i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë SHGM. Gjithashtu është edhe Anëtar i Federatës Ndërkombëtare të Gazetarëve (IFJ). Është i Regjistruar edhe i pranuar si përfaqësues sportiv nga Federata Evropiane e Futbollit UEFA, (F.A.ME) platform. Kasam Selimi është Ideator dhe Themelues i Dritares së parë Informative në gjuhën Shqipe në Gostivar RADIO VALA dhe Faqes së Parë Sportive Shqiptare në Zvicër, ALBSPOR.CH

Check Also

Nuri Seferi me 22 Dhjetor rikthehet në Ring

Bern, me 15 Nëntor 2017 Boksier Nuri Seferi pritet ta zhvilloje ndeshjen e fundit të …

Lini një Përgjigje