Home / Lajme / (Video) FC Kosova e Cyrihut të Dielën kundër AC Bellinzona kërkon fitoren e tretë në Kampionat

(Video) FC Kosova e Cyrihut të Dielën kundër AC Bellinzona kërkon fitoren e tretë në Kampionat

Cyrih, me 18 Gusht 2017

Pas dy fitoreve të radhazi në Kampionat, në Ligën e Parë, FC Kosova e Cyrihut të Dielën në javën e 3-të do të kërkon të shënon fitoren e radhës.

Kundërshtar i FC Kosovës, do të jetë ekipi i AC Bellinzona, transmetojnë Radio Vala dhe Albsport.ch.
Ndeshja do të luhet me 20 Gusht 2017, në Sportlange Buchlern në Cyrih, Freidhofstrasse 89, 8018 Zürich.

FC Kosova në dy ndeshjet e para mban vendin e parë me 6 pikë, ndërsa AC Bellinzona në vend të tretë me 4 pikë.

K.Selimi /Radio Vala /Albsport.ch

3,100 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Kasam Selimi është Gazetar Profesionit, i Diplomuar në Universitetin e Tetovës në Degën e Gazetarisë dhe në Institutin e Mediave të Maqedonisë. Është Anëtar i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë SHGM. Gjithashtu është edhe Anëtar i Federatës Ndërkombëtare të Gazetarëve (IFJ). Është i Regjistruar edhe i pranuar si përfaqësues sportiv nga Federata Evropiane e Futbollit UEFA, (F.A.ME) platform. Kasam Selimi është Ideator dhe Themelues i Dritares së parë Informative në gjuhën Shqipe në Gostivar RADIO VALA. Për herë të parë me gazetari ka filluar të merret në vitin 2005 si praktikant në Radio Gostivar, ndërsa nga viti 2007 aktivisht punon si Gazetar.

Check Also

Gërmadhat dhe mbetjet u shndërruan në Investim prej 6 milion Euro dhe 100 vende pune në Gostivar

Gostivar, me 27 Gusht – 2015Hapet Qendra Tregtare ETC në Gostivar 2 Në mënyrë solemne …

Lini një Përgjigje