Home / Lajme / (Video) FC Kosova e Cyrihut të Dielën kundër AC Bellinzona kërkon fitoren e tretë në Kampionat

(Video) FC Kosova e Cyrihut të Dielën kundër AC Bellinzona kërkon fitoren e tretë në Kampionat

Cyrih, me 18 Gusht 2017

Pas dy fitoreve të radhazi në Kampionat, në Ligën e Parë, FC Kosova e Cyrihut të Dielën në javën e 3-të do të kërkon të shënon fitoren e radhës.

Kundërshtar i FC Kosovës, do të jetë ekipi i AC Bellinzona, transmetojnë Radio Vala dhe Albsport.ch.
Ndeshja do të luhet me 20 Gusht 2017, në Sportlange Buchlern në Cyrih, Freidhofstrasse 89, 8018 Zürich.

FC Kosova në dy ndeshjet e para mban vendin e parë me 6 pikë, ndërsa AC Bellinzona në vend të tretë me 4 pikë.

K.Selimi /Radio Vala /Albsport.ch

3,307 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Alban Pnishi nga Zvicra transferohet në Izrael te Bnei Sakhnin

  Mbrojtësi shqiptar i Kosovës, Alban Pnishi nga kampionati zviceran, Super Liga është transferuar në …

Lini një Përgjigje