Home / Lajme / Mbrojtësi i ri gostivaras, Neki Haziri i bashkohet FC Kosovës së Cyrihut në Zvicër (Video)

Mbrojtësi i ri gostivaras, Neki Haziri i bashkohet FC Kosovës së Cyrihut në Zvicër (Video)

Cyrih, me 19 Gusht 2017

Klubi i Futbollit Gostivari, nga Shkolla e futbollit ka nxjerrë edhe një talent të radhës. Pas Roni Sinanit dhe Imran Fetait të cilët iu bashkëngjiten KF Shkëndisë së Tetovës, së fundmi nga klubi gostivaras ka kaluar edhe talenti Neki Haziri, transmetojnë Radio Vala dhe Albsport.ch.
Mbrojtësi i krahut të djathtë, Neki Haziri tani është pjesë e klubit më të suksesshëm shqiptar në Zvicër, FC Kosovës së Cyrihut.

“Pasi qe erdha te FC Kosova, ndjehem shumë i lumtur sepse më pëlqen Futbolli zviceran. Zvicra është një shtet që më ka pëlqyer qysh i vogël”, u shpreh për Radio Vala dhe Albsport.ch, futbollisti Neki Haziri.

Gjashtëmbëdhjetë vjeçari, Neki Haziri me Futboll ka filluar të stërvitet që në moshën 9 vjeçare, në KF Gostivar. Ai ka luajtur prej grupmoshave të të vegjëlve dhe në fund ka qenë pjesë e grupmoshave të vitit 2001. Haziri ka zhvilluar edhe një ndeshje miqësore për Reprezentacionin e Maqedonisë, U15.

Kasam Selimi /Radio Vala /Albsport.ch

3,649 total views, 2 views today

About Kasam Selimi

Kasam Selimi është Gazetar Profesionit, i Diplomuar në Universitetin e Tetovës në Degën e Gazetarisë dhe në Institutin e Mediave të Maqedonisë. Është Anëtar i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë SHGM. Gjithashtu është edhe Anëtar i Federatës Ndërkombëtare të Gazetarëve (IFJ). Është i Regjistruar edhe i pranuar si përfaqësues sportiv nga Federata Evropiane e Futbollit UEFA, (F.A.ME) platform. Kasam Selimi është Ideator dhe Themelues i Dritares së parë Informative në gjuhën Shqipe në Gostivar RADIO VALA. Për herë të parë me gazetari ka filluar të merret në vitin 2005 si praktikant në Radio Gostivar, ndërsa nga viti 2007 aktivisht punon si Gazetar.

Check Also

Gërmadhat dhe mbetjet u shndërruan në Investim prej 6 milion Euro dhe 100 vende pune në Gostivar

Gostivar, me 27 Gusht – 2015Hapet Qendra Tregtare ETC në Gostivar 2 Në mënyrë solemne …

Lini një Përgjigje