Home / Lajme / KF Labinoti rikthehet fuqishëm në futbollin e Zvicrës, fitore e thellë në ndeshjen e parë

KF Labinoti rikthehet fuqishëm në futbollin e Zvicrës, fitore e thellë në ndeshjen e parë

Aarbon, me 19 Gusht 2017
Pushimin prej një sezoni e ka shfrytëzuar si duket për së miri ekipi i KF Labinotit, klubit shqiptar që garon në Ligën e 5-të të Zvicrës Lindore.
Ndeshjen e parë të Kampionatit, Grupi i 6-të, KF Labinoti (AS Scintilla) me rezultat të thellë e ka fituar ndeshjen e parë dhe ka bërë një rikthim të fuqishëm në futbollin zviceran.
Në ndeshjen e zhvilluar në Stacherholz, Arbon, KF Labinoti ka mundur FC St. Otmar me rezultat të thellë 6:0.
Kasam Selimi /Radio Vala /Albsport.ch

1,626 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Alban Pnishi nga Zvicra transferohet në Izrael te Bnei Sakhnin

  Mbrojtësi shqiptar i Kosovës, Alban Pnishi nga kampionati zviceran, Super Liga është transferuar në …

Lini një Përgjigje