Home / Lajme / KF Labinoti rikthehet fuqishëm në futbollin e Zvicrës, fitore e thellë në ndeshjen e parë

KF Labinoti rikthehet fuqishëm në futbollin e Zvicrës, fitore e thellë në ndeshjen e parë

Aarbon, me 19 Gusht 2017
Pushimin prej një sezoni e ka shfrytëzuar si duket për së miri ekipi i KF Labinotit, klubit shqiptar që garon në Ligën e 5-të të Zvicrës Lindore.
Ndeshjen e parë të Kampionatit, Grupi i 6-të, KF Labinoti (AS Scintilla) me rezultat të thellë e ka fituar ndeshjen e parë dhe ka bërë një rikthim të fuqishëm në futbollin zviceran.
Në ndeshjen e zhvilluar në Stacherholz, Arbon, KF Labinoti ka mundur FC St. Otmar me rezultat të thellë 6:0.
Kasam Selimi /Radio Vala /Albsport.ch

1,408 total views, 2 views today

About Kasam Selimi

Kasam Selimi është Gazetar Profesionit, i Diplomuar në Universitetin e Tetovës në Degën e Gazetarisë dhe në Institutin e Mediave të Maqedonisë. Është Anëtar i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë SHGM. Gjithashtu është edhe Anëtar i Federatës Ndërkombëtare të Gazetarëve (IFJ). Është i Regjistruar edhe i pranuar si përfaqësues sportiv nga Federata Evropiane e Futbollit UEFA, (F.A.ME) platform. Kasam Selimi është Ideator dhe Themelues i Dritares së parë Informative në gjuhën Shqipe në Gostivar RADIO VALA. Për herë të parë me gazetari ka filluar të merret në vitin 2005 si praktikant në Radio Gostivar, ndërsa nga viti 2007 aktivisht punon si Gazetar.

Check Also

Gërmadhat dhe mbetjet u shndërruan në Investim prej 6 milion Euro dhe 100 vende pune në Gostivar

Gostivar, me 27 Gusht – 2015Hapet Qendra Tregtare ETC në Gostivar 2 Në mënyrë solemne …

Lini një Përgjigje