Home / Lajme / Sezoni nis me lendim për futbollisten e Young Boys-it, Bahtie Avdyli

Sezoni nis me lendim për futbollisten e Young Boys-it, Bahtie Avdyli

Bernë, me 5 Shtator 2017

Fillimi i sezonit të ri ka nisur me lëndim për futbollisten shqiptare të BSC Young Boys-it, Bahtie Avdyli, shkruajnë Radio Vala dhe Albsport.ch.

Në ndeshjen e parë të Kampionatit të Femrave në Futboll, Zvicër, mbrojtësja e Young Boys-it, Bahtie Avdyli ka pësuar lëndim dhe është zëvendësuar në minutën e 46-të.

“Dyshja Francesca Calò dhe Bathie Avdyli u lënduan. Veçanërisht për Bathie Avdyli, pritet një pushim afatgjatë”, thuhet në Njoftimin e e klubit të Young Boys për Femra.

Në ndeshjen e parë për Young Boys-in luajti futbollisjta Florijana Ismaili.

K.Selimi /Radio Vala /Albsport.ch

3,052 total views, 2 views today

About Kasam Selimi

Kasam Selimi është Gazetar Profesionit, i Diplomuar në Universitetin e Tetovës në Degën e Gazetarisë dhe në Institutin e Mediave të Maqedonisë. Është Anëtar i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë SHGM. Gjithashtu është edhe Anëtar i Federatës Ndërkombëtare të Gazetarëve (IFJ). Është i Regjistruar edhe i pranuar si përfaqësues sportiv nga Federata Evropiane e Futbollit UEFA, (F.A.ME) platform. Kasam Selimi është Ideator dhe Themelues i Dritares së parë Informative në gjuhën Shqipe në Gostivar RADIO VALA. Për herë të parë me gazetari ka filluar të merret në vitin 2005 si praktikant në Radio Gostivar, ndërsa nga viti 2007 aktivisht punon si Gazetar.

Check Also

Gërmadhat dhe mbetjet u shndërruan në Investim prej 6 milion Euro dhe 100 vende pune në Gostivar

Gostivar, me 27 Gusht – 2015Hapet Qendra Tregtare ETC në Gostivar 2 Në mënyrë solemne …

Lini një Përgjigje