Home / Lajme / FC Kosova e Gjenevës mundet në ndeshjen e hapjes së sezonit

FC Kosova e Gjenevës mundet në ndeshjen e hapjes së sezonit

Gjenevë, me 3 Shtator 2017
FC Kosova e Gjenevës ka nisur me humbje në Sezonin 2017/18 në Ligën e Dytë të Gjenevës, shkruajnë Radio Vala dhe Albsport.ch.
Klubi i vetëm shqiptar në Kantonin e Gjenevës, në ndeshjen e parë kampionale, është mundur në terren vendas nga FC Onex, me rezultat 0:1. Golin e vetëm FC Kosova e ka marr në minutën e 74 nga Duenn Tacita.
Ndeshja e dytë për FC Kosovën do të jetë të Dielën me 10 Shtator në terren të CS Italien.

K.Selimi /Radio Vala /Albsport.ch
Merci à François pour les photos

4,126 total views, 2 views today

About Kasam Selimi

Kasam Selimi është Gazetar Profesionit, i Diplomuar në Universitetin e Tetovës në Degën e Gazetarisë dhe në Institutin e Mediave të Maqedonisë. Është Anëtar i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë SHGM. Gjithashtu është edhe Anëtar i Federatës Ndërkombëtare të Gazetarëve (IFJ). Është i Regjistruar edhe i pranuar si përfaqësues sportiv nga Federata Evropiane e Futbollit UEFA, (F.A.ME) platform. Kasam Selimi është Ideator dhe Themelues i Dritares së parë Informative në gjuhën Shqipe në Gostivar RADIO VALA. Për herë të parë me gazetari ka filluar të merret në vitin 2005 si praktikant në Radio Gostivar, ndërsa nga viti 2007 aktivisht punon si Gazetar.

Check Also

Gërmadhat dhe mbetjet u shndërruan në Investim prej 6 milion Euro dhe 100 vende pune në Gostivar

Gostivar, me 27 Gusht – 2015Hapet Qendra Tregtare ETC në Gostivar 2 Në mënyrë solemne …

Lini një Përgjigje