Home / Gostivar / Pritja 40 vjeçare e banorëve të Lagjes Xhamixhid në Gostivar, gjen realizim

Pritja 40 vjeçare e banorëve të Lagjes Xhamixhid në Gostivar, gjen realizim

Gostivar, me 5 Shtator 2017

Po rinovojmë krejtësisht rrugën e lagjes Xhamixhid. Sot inspektuam punimet në rrugën kryesore të kësaj lagjeje, ku po kryet trasimi, nivelizimi, tamponimi dhe asfaltimi i plotë i saj, Njofton në faqen e tij në Facebook, kryetari i Komunës së Gostivarit, Nevvzat Bejta.

“Po ndërtojmë gjithashtu kanalizim nëntokësor për ujërat atmosferike, trotuare në të dyja anët, si dhe do të rinovohet ndriçimi publik. Deri tani kemi punuar për përmirësimin e Gostivarit të sotëm. Tani punojmë të ndërtojmë Gostivarin e nesërm. Falenderoj qytetarët për mikpritjen dhe mirënjohjen e tyre”, shkruan Bejta.

 

2,646 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Kasam Selimi është Gazetar Profesional, i Diplomuar në Universitetin e Tetovës në Degën e Gazetarisë dhe në Institutin e Mediave të Maqedonisë.

Është Anëtar i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë SHGM. Gjithashtu është edhe Anëtar i Federatës Ndërkombëtare të Gazetarëve (IFJ).
Është i Regjistruar edhe i pranuar si përfaqësues sportiv nga Federata Evropiane e Futbollit UEFA, (F.A.ME) platform.

Kasam Selimi është Ideator dhe Themelues i Dritares së parë Informative në gjuhën Shqipe në Gostivar RADIO VALA dhe Faqes së Parë Sportive Shqiptare në Zvicër, ALBSPOR.CH

Check Also

Video Paralajmëruese për ndeshjen Zvicër – Shqipëri, femrat (Video)

Biel/Bienne, me 21 Nëntor 2017 Të Martën e ardhshme, me 28 Nëntor 2017, në Stadiumin …

Lini një Përgjigje