Home / Lajme / Të Dielën, FC Iliria Solothurn – FC Bellach

Të Dielën, FC Iliria Solothurn – FC Bellach

Solothurn, me 7 Shtator 2017

Të Dielën me 10 Shtator 2017, FC Iliria do të ndeshet me FV Belach-un, në kuadër të Ligës së 2-të të Solothurn-it.

Ndeshja do të luhet nga ora 15:00, në Stadiumin Brühl në Solothurn.

K.S Radio Vala /Albsport.ch

1,301 total views, 2 views today

About Kasam Selimi

Kasam Selimi është Gazetar Profesionit, i Diplomuar në Universitetin e Tetovës në Degën e Gazetarisë dhe në Institutin e Mediave të Maqedonisë. Është Anëtar i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë SHGM. Gjithashtu është edhe Anëtar i Federatës Ndërkombëtare të Gazetarëve (IFJ). Është i Regjistruar edhe i pranuar si përfaqësues sportiv nga Federata Evropiane e Futbollit UEFA, (F.A.ME) platform. Kasam Selimi është Ideator dhe Themelues i Dritares së parë Informative në gjuhën Shqipe në Gostivar RADIO VALA. Për herë të parë me gazetari ka filluar të merret në vitin 2005 si praktikant në Radio Gostivar, ndërsa nga viti 2007 aktivisht punon si Gazetar.

Check Also

Gërmadhat dhe mbetjet u shndërruan në Investim prej 6 milion Euro dhe 100 vende pune në Gostivar

Gostivar, me 27 Gusht – 2015Hapet Qendra Tregtare ETC në Gostivar 2 Në mënyrë solemne …

Lini një Përgjigje