Home / Lajme / Janë në shitje bileta për ndeshjen Young Boys Bern – KF Skënderbeu

Janë në shitje bileta për ndeshjen Young Boys Bern – KF Skënderbeu

Bernë, me 8 Shtator 2017

Nga data 4 Shtator ka filluar shitja e biletave nga ekipi zviceran, BSC Young Boys për ndeshje në Europa Ligë, ndeshjet që do ti zhvilloje në Bernë, shkruajnë Radio Vala dhe Albsport.ch.

Për të gjithë dashamirët e futbollit që dëshirojnë ta shohin nga afër dhe ta mbështesin ekipin shqiptar KF Skënderbeun e Korçës, me 7 Dhjetor ndaj BSC Young Boys-it në Bernë, tanimë kanë mundësi të sigurojnë biletat e tyre.

Për Tifozët nga Zvicra të KF Skënderbeut

Biletat për pjesën e mysafirëve (B12 – B15) janë në dispozicion vetëm nëpërmjet shtëpisë përkatëse të ftuar. Sidoqoftë, në ndeshjet kundër Partizanit të Beogradit dhe Skënderbeut Korça, sektori B Parket (blloqet B4, B6, B8 & B10) është ekskluzivisht i hapur për tifozët nga Zvicra. Tifozët e Partizan Beogradit dhe Skënderbeu të Korçës do të kërkohet të blejnë bileta në sektorin e Parquet B. Tifozët e YB nuk kanë qasje në sektorin B. Prandaj, nuk ofrohen tre paketime në sektorin B.

Për më tepër lexoni në Ueb faqen e BSC Young Boys Bern:
http://www.bscyb.ch/vorverkauf-europaleague
Janë këto mundësi për të arritur deri te bileta Juaj:

Online-Ticket-Shop des BSC YB (www.bscyb.ch/ticketshop)

Onlineshop von Ticketcorner (www.ticketcorner.ch)

YB-Fanshop (Wankdorf Center)
Koha e hapjes – Öffnungszeiten: Mo – Fr von 12:00 – 18:30 Uhr / Sa von 09:00 – 17:00 Uhr

Welle7 (Collect-Lounge – Deck 0)
Koha e hapjes – Öffnungszeiten: Mo – Fr von 08:00 – 20:00 Uhr / Sa von 08:00 – 17:00 Uhr

OBI Baumarkt Schönbühl
Koha e hapjes – Öffnungszeiten: Mo – Do von 09:00 – 20:00 Uhr / Fr von 09:00 – 21:30 Uhr / Sa von 08:00 – 17:00 Uhr

Ticketing BSC YB
Koha e hapjes – Öffnungszeiten: Mo – Fr von 08:00 – 12:00 Uhr / 13:00 Uhr – 17:00 Uhr

K.Selimi /Radio Vala /Albsport.ch

1,731 total views, 2 views today

About Kasam Selimi

Kasam Selimi është Gazetar Profesional, i Diplomuar në Universitetin e Tetovës në Degën e Gazetarisë dhe në Institutin e Mediave të Maqedonisë.

Është Anëtar i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë SHGM. Gjithashtu është edhe Anëtar i Federatës Ndërkombëtare të Gazetarëve (IFJ).
Është i Regjistruar edhe i pranuar si përfaqësues sportiv nga Federata Evropiane e Futbollit UEFA, (F.A.ME) platform.

Kasam Selimi është Ideator dhe Themelues i Dritares së parë Informative në gjuhën Shqipe në Gostivar RADIO VALA dhe Faqes së Parë Sportive Shqiptare në Zvicër, ALBSPOR.CH

Check Also

Kololli kthehet nga lëndimi dhe bën gol (Video)

Lozanë, me 19 Nëntor 2017 Mbrojtësi i FC Lausanne-Sportit, Benjamin Kololli është rikthyer në ekip …

Lini një Përgjigje