Home / Lajme / Boksieri, Sazan Memedi “Kimbo”: Ndjehem shumë mirë dhe jam i përgatitur për luftën e 23 Shtatorit (Video)

Boksieri, Sazan Memedi “Kimbo”: Ndjehem shumë mirë dhe jam i përgatitur për luftën e 23 Shtatorit (Video)

Olten, me 9 Shtator 2017

Boksieri gostivaras, Sazan KIMBO Memedi i cili jeton në Zvicër, me 23 Shtator, do ta zhvilloje një prej ndeshjeve kryesore në Mbrëmjen e Boksit që do të zhvillohet në Frauenfeld, shkruajnë Radio Vala dhe Albsport.ch.

“Kimboja”, është duke bërë stërvitje të vazhdueshme për ndeshjen e radhës.

“Jam në përgatitjet intensive dhe ndihem shumë mirë, gjithçka shkon sipas planit. Është një luftë për Prestigj dhe kundërshtari pritet të konfirmohet ditëve në vijim. Ushtrimet jam duke i bërë në Olten te Brothter Gym si dhe sparringet me Nuri Seferin dhe Vëllezërit Ademi”, theksoi për Radio Vala dhe Albsport, boksieri, Sazan Memedi.
Ndeshja e fundit e Kimbos ishte me 27 Maj, ku fitoi ndaj boksierit gjerman Vladimir Gros dhe e fitoi titullin Kampion Evropian, WKU në Kategorinë e rëndë.

Kasam Selimi /Radio Vala /Ablsport.ch

2,806 total views, 3 views today

About Kasam Selimi

Kasam Selimi është Gazetar Profesionit, i Diplomuar në Universitetin e Tetovës në Degën e Gazetarisë dhe në Institutin e Mediave të Maqedonisë. Është Anëtar i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë SHGM. Gjithashtu është edhe Anëtar i Federatës Ndërkombëtare të Gazetarëve (IFJ). Është i Regjistruar edhe i pranuar si përfaqësues sportiv nga Federata Evropiane e Futbollit UEFA, (F.A.ME) platform. Kasam Selimi është Ideator dhe Themelues i Dritares së parë Informative në gjuhën Shqipe në Gostivar RADIO VALA. Për herë të parë me gazetari ka filluar të merret në vitin 2005 si praktikant në Radio Gostivar, ndërsa nga viti 2007 aktivisht punon si Gazetar.

Check Also

Gërmadhat dhe mbetjet u shndërruan në Investim prej 6 milion Euro dhe 100 vende pune në Gostivar

Gostivar, me 27 Gusht – 2015Hapet Qendra Tregtare ETC në Gostivar 2 Në mënyrë solemne …

Lini një Përgjigje