Home / Lajme / Gjelbrim Taipi asiston dhe më pas ndëshkohet me Karton të Kuq (Video)

Gjelbrim Taipi asiston dhe më pas ndëshkohet me Karton të Kuq (Video)

Cyrih, me 9 Shtator 2017

Katër minuta pas asistimit të goli të vetëm në minutën e 51-të, mesfushori shqiptar i FC St Gallen, Gjelbrim Taipi është ndëshkuar me Karton të Kuq në ndeshjen e shtatë të Super Ligës së Zvicrës, midis FC Zürich-ut dhe FC St. Gallen-it, transmetojnë Radio Vala dhe Albsport.ch.

Në minutën e 51, ish futbollisti i KF Shkëndisë, Gjelbrim Taipi asistoi për golin e realizuar nga Danijel Aleksic.
Ndeshja Zürich – FC St. Gallen është mbyllur me rezultat 1:1.

K.Selimi /Radio Vala /Albsport.ch
Foto & Video: SFL

http://www.sfl.ch/superleague/matchcenter/201718/fcz-sg-13024/?cloud=201709101204

http://www.sfl.ch/superleague/matchcenter/201718/fcz-sg-13024/?cloud=201709101204

1,329 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Zvicra merr barazim ndaj Brazilit, Shaqiri asistoi

Rostov/Rusi, më 17 Qershor 2018 Zvicra ka bërë një nisjes të mirë në kampionatin Botëror, …

Lini një Përgjigje