Home / Lajme / Gjelbrim Taipi asiston dhe më pas ndëshkohet me Karton të Kuq (Video)

Gjelbrim Taipi asiston dhe më pas ndëshkohet me Karton të Kuq (Video)

Cyrih, me 9 Shtator 2017

Katër minuta pas asistimit të goli të vetëm në minutën e 51-të, mesfushori shqiptar i FC St Gallen, Gjelbrim Taipi është ndëshkuar me Karton të Kuq në ndeshjen e shtatë të Super Ligës së Zvicrës, midis FC Zürich-ut dhe FC St. Gallen-it, transmetojnë Radio Vala dhe Albsport.ch.

Në minutën e 51, ish futbollisti i KF Shkëndisë, Gjelbrim Taipi asistoi për golin e realizuar nga Danijel Aleksic.
Ndeshja Zürich – FC St. Gallen është mbyllur me rezultat 1:1.

K.Selimi /Radio Vala /Albsport.ch
Foto & Video: SFL

http://www.sfl.ch/superleague/matchcenter/201718/fcz-sg-13024/?cloud=201709101204

http://www.sfl.ch/superleague/matchcenter/201718/fcz-sg-13024/?cloud=201709101204

1,120 total views, 3 views today

About Kasam Selimi

Kasam Selimi është Gazetar Profesionit, i Diplomuar në Universitetin e Tetovës në Degën e Gazetarisë dhe në Institutin e Mediave të Maqedonisë. Është Anëtar i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë SHGM. Gjithashtu është edhe Anëtar i Federatës Ndërkombëtare të Gazetarëve (IFJ). Është i Regjistruar edhe i pranuar si përfaqësues sportiv nga Federata Evropiane e Futbollit UEFA, (F.A.ME) platform. Kasam Selimi është Ideator dhe Themelues i Dritares së parë Informative në gjuhën Shqipe në Gostivar RADIO VALA. Për herë të parë me gazetari ka filluar të merret në vitin 2005 si praktikant në Radio Gostivar, ndërsa nga viti 2007 aktivisht punon si Gazetar.

Check Also

Gërmadhat dhe mbetjet u shndërruan në Investim prej 6 milion Euro dhe 100 vende pune në Gostivar

Gostivar, me 27 Gusht – 2015Hapet Qendra Tregtare ETC në Gostivar 2 Në mënyrë solemne …

Lini një Përgjigje