Home / Lajme / KF Gostivari regjistron fitoren e dytë, Ilirid Ademi realizon dy gola (Video)

KF Gostivari regjistron fitoren e dytë, Ilirid Ademi realizon dy gola (Video)

Gostivar, me 9 Shtator 2017
KF Gostivari ka regjistruar fitoren e dytë në Ligën e Dytë – Grupi Perëndim. Ekipi i trajnerit Mensur Jakupi edhe në këtë takim ishte efikas, me katër gola të shënuar. Dy prej katër golave i shënoi Ilirid Ademi, i cili edhe këtë sezon si duket po ec në rrugën për të qenë golashënuesi kryesor i ekipit. Dy golat tjerë, për KF Gostivarin i shënuan Boban Mariç dhe Slavçe Velkovski.
Foto & Video: TV Globi

2,743 total views, 3 views today

About Kasam Selimi

Kasam Selimi është Gazetar Profesionit, i Diplomuar në Universitetin e Tetovës në Degën e Gazetarisë dhe në Institutin e Mediave të Maqedonisë. Është Anëtar i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë SHGM. Gjithashtu është edhe Anëtar i Federatës Ndërkombëtare të Gazetarëve (IFJ). Është i Regjistruar edhe i pranuar si përfaqësues sportiv nga Federata Evropiane e Futbollit UEFA, (F.A.ME) platform. Kasam Selimi është Ideator dhe Themelues i Dritares së parë Informative në gjuhën Shqipe në Gostivar RADIO VALA. Për herë të parë me gazetari ka filluar të merret në vitin 2005 si praktikant në Radio Gostivar, ndërsa nga viti 2007 aktivisht punon si Gazetar.

Check Also

Gërmadhat dhe mbetjet u shndërruan në Investim prej 6 milion Euro dhe 100 vende pune në Gostivar

Gostivar, me 27 Gusht – 2015Hapet Qendra Tregtare ETC në Gostivar 2 Në mënyrë solemne …

Lini një Përgjigje