Home / Lajme / FC Kosovës së Cyrihut të Shtunën e nevojitet mbështetje në hapin tjetër Historik në Kupën e Zvicrës (Video)

FC Kosovës së Cyrihut të Shtunën e nevojitet mbështetje në hapin tjetër Historik në Kupën e Zvicrës (Video)

Cyrih, me 11 Shtator 2017

FC Kosova e Cyrihut, të Shtunën me 16 Shtator bëjnë hapin e radhës historik në Kupën e Zvicrës, në ndeshjen e Raundit të 2-të kundër FC Rapperswil -Jona, shkruajnë Radio Vala dhe Albsport.ch

Ndeshja luhet Stadiumin Utogrund në Cyrih, me fillim në ora 18:00.

Gazetari i RadioValës dhe Albsport.ch do ta përcjelle nga afër këtë ndeshje.

K.Selimi /Radio Vala /Albsport.ch

1,421 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Kasam Selimi është Gazetar Profesionit, i Diplomuar në Universitetin e Tetovës në Degën e Gazetarisë dhe në Institutin e Mediave të Maqedonisë. Është Anëtar i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë SHGM. Gjithashtu është edhe Anëtar i Federatës Ndërkombëtare të Gazetarëve (IFJ). Është i Regjistruar edhe i pranuar si përfaqësues sportiv nga Federata Evropiane e Futbollit UEFA, (F.A.ME) platform. Kasam Selimi është Ideator dhe Themelues i Dritares së parë Informative në gjuhën Shqipe në Gostivar RADIO VALA. Për herë të parë me gazetari ka filluar të merret në vitin 2005 si praktikant në Radio Gostivar, ndërsa nga viti 2007 aktivisht punon si Gazetar.

Check Also

Forinasit e BDI-së autorizojnë Avokatin Ujkan Idrizi për Kandidat për Këshilltar në Komunën e Gostivarit

Forinë, me 23 Shtator 2017 Forina është një nga vendbanimet që ka njerëzit më punëtor …

Lini një Përgjigje