Home / Lajme / FC Ilirida Bern i radhit fitoret një pas një

FC Ilirida Bern i radhit fitoret një pas një

Bernë, me 9 Shtator 2017

FC Ilirida, ekipi shqiptar i Ligës së Tretë të Rajonit Bern/Jura (Grupi i 3-të), vazhdon të shënoje rezultate shumë të mira dhe seri me fitore të njëpasnjëshme.

Gjatë fundjavës, FC Ilirida ka shënuar fitoren e katërt në Kampionat, e treta më radhë, shkruajnë Radio Vala dhe Albsport.ch.

Arbnor Roci, dy herë Lindim Etermi dhe një her Sefket Lesi kanë shënuar për ekipin e FC Iliridës.

Me dymbëdhjetë pikë të fituar, FC Ilirida e trajnerit Armend Myftiu mban vendin e dytë në tabelë, po aq sa ka edhe FC Länggasse në vend të parë.

Kasam Selimi /Radio Vala /Albsport.ch

1,238 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Kasam Selimi është Gazetar Profesionit, i Diplomuar në Universitetin e Tetovës në Degën e Gazetarisë dhe në Institutin e Mediave të Maqedonisë. Është Anëtar i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë SHGM. Gjithashtu është edhe Anëtar i Federatës Ndërkombëtare të Gazetarëve (IFJ). Është i Regjistruar edhe i pranuar si përfaqësues sportiv nga Federata Evropiane e Futbollit UEFA, (F.A.ME) platform. Kasam Selimi është Ideator dhe Themelues i Dritares së parë Informative në gjuhën Shqipe në Gostivar RADIO VALA. Për herë të parë me gazetari ka filluar të merret në vitin 2005 si praktikant në Radio Gostivar, ndërsa nga viti 2007 aktivisht punon si Gazetar.

Check Also

Forinasit e BDI-së autorizojnë Avokatin Ujkan Idrizi për Kandidat për Këshilltar në Komunën e Gostivarit

Forinë, me 23 Shtator 2017 Forina është një nga vendbanimet që ka njerëzit më punëtor …

Lini një Përgjigje