Home / Lajme / Fitorja e parë për FC Tetova Cyrih

Fitorja e parë për FC Tetova Cyrih

Cyrih, me 12 Shtator 2017

Pas dy humbjeve të njëpasnjëshme, FC Tetova, klub i Ligës së Tretë të Cyrihut ka shënuar fitoren e parë, shkruajnë Radio Vala dhe Albsport.ch.

Dyzet e pesë minutat e para FC Tetova dhe Espaniol Iberia kanë luajtur baras, me nga një gol të shënuar, fillimisht Muhamet Ramadani dhe më pas Hilton Coca për mysafirët.

Në pjesën e dytë, FC Tetova ka shpërthyer, me pesë gola të shënuar për tridhjetë minuta, Menderes Sacipi me dy penallti të realizuara në minutën e 50-të dhe 70-të, më pas Erdjan Zekiri në minutën e 78-të dhe Muhamet Ramadani sërish në minutat e 88-të dhe 94.

K.S /Radio Vala /Albsport.ch

1,406 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Kasam Selimi është Gazetar Profesionit, i Diplomuar në Universitetin e Tetovës në Degën e Gazetarisë dhe në Institutin e Mediave të Maqedonisë. Është Anëtar i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë SHGM. Gjithashtu është edhe Anëtar i Federatës Ndërkombëtare të Gazetarëve (IFJ). Është i Regjistruar edhe i pranuar si përfaqësues sportiv nga Federata Evropiane e Futbollit UEFA, (F.A.ME) platform. Kasam Selimi është Ideator dhe Themelues i Dritares së parë Informative në gjuhën Shqipe në Gostivar RADIO VALA. Për herë të parë me gazetari ka filluar të merret në vitin 2005 si praktikant në Radio Gostivar, ndërsa nga viti 2007 aktivisht punon si Gazetar.

Check Also

Forinasit e BDI-së autorizojnë Avokatin Ujkan Idrizi për Kandidat për Këshilltar në Komunën e Gostivarit

Forinë, me 23 Shtator 2017 Forina është një nga vendbanimet që ka njerëzit më punëtor …

Lini një Përgjigje