Home / Lajme / KF Shqiponjat e Langenthal-it në hap me ekipet e kreut (Video)

KF Shqiponjat e Langenthal-it në hap me ekipet e kreut (Video)

Langjenthal, me 9 Shtator 2017

KF Shqiponjat e Langenthal-it mbajnë hapin me ekipet e kreut të tabelës në Ligën e 3-të të Rajonit Bern/Jura (Grupi 4).
Të Shtunën, futbollistët e trajnerit Bylent Rexhepi në terren mysafir te SV Sumiswald, kanë marr tre pikë të reja.
KF Shkqiponja ka fituar me rezultat 1:3.

Raip Sherifi që në fillim të ndeshjes i dha epërsi ekipit të Shqiponjës, por vendasi menjëherë e barazojnë rezultatin me Paul Brodbeck në minutën e 2-të.

“Pas këtij gabimi, lojtarët tanë e dominojnë lojën plotësisht dhe prapë Raip Sherifi shënon para pjesës ë parë për 2:1. Në pjesën ë dytë, Kapiteni jonë (Abedin Hysenaj) shënon me një Super Gol nga një gjuajtje e Lirë për 1:3”, thotë për Radio Vala dhe Albsport.ch, trajneri i KF Shqiponjës, Bylent Rexhepi.

KF Shqiponja mban vendin e tretë me 9 pikë të fituara, me tre fitore dhe një humbje.

Kasam Selimi /Radio Vala /Albsport.ch

Goli i Abedin Hysenajt

1,714 total views, 2 views today

About Kasam Selimi

Kasam Selimi është Gazetar Profesionit, i Diplomuar në Universitetin e Tetovës në Degën e Gazetarisë dhe në Institutin e Mediave të Maqedonisë. Është Anëtar i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë SHGM. Gjithashtu është edhe Anëtar i Federatës Ndërkombëtare të Gazetarëve (IFJ). Është i Regjistruar edhe i pranuar si përfaqësues sportiv nga Federata Evropiane e Futbollit UEFA, (F.A.ME) platform. Kasam Selimi është Ideator dhe Themelues i Dritares së parë Informative në gjuhën Shqipe në Gostivar RADIO VALA. Për herë të parë me gazetari ka filluar të merret në vitin 2005 si praktikant në Radio Gostivar, ndërsa nga viti 2007 aktivisht punon si Gazetar.

Check Also

Forinasit e BDI-së autorizojnë Avokatin Ujkan Idrizi për Kandidat për Këshilltar në Komunën e Gostivarit

Forinë, me 23 Shtator 2017 Forina është një nga vendbanimet që ka njerëzit më punëtor …

Lini një Përgjigje