Home / Lajme / Taulant Xhaka zhvillon 90 minuta ndaj Manchester United, FC Basel fillon me humbje në Champion League

Taulant Xhaka zhvillon 90 minuta ndaj Manchester United, FC Basel fillon me humbje në Champion League

Manchester, me 12 Shtator 2017

Kampioni i Zvicrës, FC Basel është mundur 3:0 nga Manchester United në ndeshjen e parë të sezonit 2017/2018 në Champions League, shkruajnë Radio Vala dhe Albsport.ch.

Fellaini, Lukaku dhe Rashford kanë shënuar për ekipin e Manchester United.

Në këtë mbëmje ndeshje të plotë për ekipin e FC Basel zhvilloi mesfushori shqiptar, Taulant Xhaka. Xhaka në minutën e 84 është ndëshkuar me Karton të verdhë.

K.Selimi /Radio Vala

Fotot: FC Basel

2,242 total views, 0 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Pesë futbollistë nga Super Liga e Zvicrës të ftuar nga përfaqësuesja e Kosovës

Prishtinë/Cyrih, me 19 Mars 2018 Mbrojtësit Benjamin Kololli (FC Laussane) dhe Alban Pnishi (Grasshopers), dhe …

Lini një Përgjigje