Home / Lajme / FC Tetovës i bashkangjitet edhe një lojtar nga Superliga

FC Tetovës i bashkangjitet edhe një lojtar nga Superliga

Cyrih, me 19 Tetor 2017

FC Tetovës i bashkohet Sehar Fejzullahi, një lojtarë me famë nga Superliga e zvicrës. Fejzullahi filloi karierën e tij si pioner në klubin futbollistik FC Basel dhe nga U21 tejkaloi në disa klube profesiniste të superligës dhe challenge ligës zvicrane (FC Basel, FC Aarau, FC Winterthur, FC Vaduz, FC Lugano, FC Wil, Grasshoppers, FC Schaffhausen, Le Mont LS dhe së fundi United Zürich. Gjithsejt ndeshje të luajtura: Superlig: 75, Challenge-liga: 177.
Sehar Fejzullahi i bashkohet vëllaut të tij Venhar Fejzullahi i cili është që plotë 5 vite pjesë e klubit FC Tetova.

Mirë se erdhe në klubin FC Tetova.

3,787 total views, 2 views today

About Kasam Selimi

Kasam Selimi është Gazetar Profesional, i Diplomuar në Universitetin e Tetovës në Degën e Gazetarisë dhe në Institutin e Mediave të Maqedonisë.

Është Anëtar i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë SHGM. Gjithashtu është edhe Anëtar i Federatës Ndërkombëtare të Gazetarëve (IFJ).
Është i Regjistruar edhe i pranuar si përfaqësues sportiv nga Federata Evropiane e Futbollit UEFA, (F.A.ME) platform.

Kasam Selimi është Ideator dhe Themelues i Dritares së parë Informative në gjuhën Shqipe në Gostivar RADIO VALA dhe Faqes së Parë Sportive Shqiptare në Zvicër, ALBSPOR.CH

Check Also

Video Paralajmëruese për ndeshjen Zvicër – Shqipëri, femrat (Video)

Biel/Bienne, me 21 Nëntor 2017 Të Martën e ardhshme, me 28 Nëntor 2017, në Stadiumin …

Lini një Përgjigje