Home / Lajme / FC Prishtina Bern merr një pikë ndaj FC Konolfigenit nga vendi i tretë (Video)

FC Prishtina Bern merr një pikë ndaj FC Konolfigenit nga vendi i tretë (Video)

Bern, me 22 Tetor 2017
FC Prishtina Bern ka nxjerr një pikë nga ndeshja me FC Konolfigenin në javën e njëmbëdhjetë të Ligës së Dytë Ndër rajonale të Zvicrës, Grupi i 3-të, shkruajnë Radio Vala dhe Albsport.ch.
Mysafirët të parët kaluan në epërsi me golin e Kevin Hofer i cili nga largësia shënoi një gol të bukur.
FC Prishtina, ishte në presionin e epërsisë së mysafirëve. Në minutën e 36-të, Fitim Sadriji pengohet nga portieri i Konolfingenit dhe fiton penallti. Me sukses e realizon penalltinë dhe e barazon rezultatin 1:1.
Me këtë rezultat edhe u mbyll ndeshja. Me 11 ndeshje të zhvilluara, FC Prishtina mban vendin e 12-të në tabelë me vetëm 8 pikë të fituara.
Kasam Selimi /Radio Vala /Albsport.ch

2,565 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Kasam Selimi është Gazetar Profesional, i Diplomuar në Universitetin e Tetovës në Degën e Gazetarisë dhe në Institutin e Mediave të Maqedonisë.

Është Anëtar i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë SHGM. Gjithashtu është edhe Anëtar i Federatës Ndërkombëtare të Gazetarëve (IFJ).
Është i Regjistruar edhe i pranuar si përfaqësues sportiv nga Federata Evropiane e Futbollit UEFA, (F.A.ME) platform.

Kasam Selimi është Ideator dhe Themelues i Dritares së parë Informative në gjuhën Shqipe në Gostivar RADIO VALA dhe Faqes së Parë Sportive Shqiptare në Zvicër, ALBSPOR.CH

Check Also

Video Paralajmëruese për ndeshjen Zvicër – Shqipëri, femrat (Video)

Biel/Bienne, me 21 Nëntor 2017 Të Martën e ardhshme, me 28 Nëntor 2017, në Stadiumin …

Lini një Përgjigje