Breaking News
Home / Lajme / Albin Alili me Kombëtaren e Zvicrës në Hendboll një ndeshje largë PlayOffit për Kampionatin Botëror

Albin Alili me Kombëtaren e Zvicrës në Hendboll një ndeshje largë PlayOffit për Kampionatin Botëror

Witherthur, me 7 Janar 2018

Kombëtarja e Zvicrës në Hendboll ka fituar bindshëm ndaj Estonisë me rezultat 39:21 në ndeshjen kualifikuese për Kampionatin Botëror 2019 që do të mbahet në Danimarkë dhe Gjermani, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch.

Për Zvicrën luajti edhe hendbollisti i vetëm Shqiptar, Albin Alili që e shënoi golin e fundit për zvicëranët.

Nga dy ndeshje të luajtura ndak estonezëve, Zvicra ka dy fitore dhe të Mërkurën fitorja eventuale ndaj Bosnjës dhe Hercegovinës do ta kualifikonte Zvicrën në fazën e PlayOffit.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

Fotot: SRF

 3,998 total views,  1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Zejdan Alili, futbollist në Gjermani, flet për emisionin Sporti Shqiptar në Mërgim

Sporti Shqiptar në Mërgim (26) bashkëbisedim me Zejdan Alilin, Futbollist në SV 1950 Büchelberg e.V. …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: