Breaking News
Home / Lajme / Bujar Lika futbollisti i shtatë shqiptar te Grasshopper Club Zürichu

Bujar Lika futbollisti i shtatë shqiptar te Grasshopper Club Zürichu

Cyrih, me 8 Janar 2018

Super Ligës së Zvicrës në Futboll iu ka shtuar edhe një futbollist shqiptar. Është Bujar Lika që nga ekipi i Ligës së Dytë FC Schaffhauseni është transferuar te ekipi i Super Ligës, FC Grasshopper Club Zürich, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch.

Bujar Lika ka filluar në ekipin e të rinjve të FC Luzernit për të vazhduar më pas me FC Wohlenin dhe së fundmi ishte te Schaffhauseni.
Mesfushori kosovar Bujar Lika ka nënshkruar një kontratë gjashtë-mujore, me opsion për zgjatje në GC.

Shefi Sportiv i GC-së, Mathias Walther ka deklaruar se Bujar Likën përveç se e njeh mirë trajneri Murat Yakin, ai mund të përdoret polivalent në strukturën e ekipit.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch
Foto: GC

 2,868 total views,  1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Zejdan Alili, futbollist në Gjermani, flet për emisionin Sporti Shqiptar në Mërgim

Sporti Shqiptar në Mërgim (26) bashkëbisedim me Zejdan Alilin, Futbollist në SV 1950 Büchelberg e.V. …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: