Breaking News
Home / Lajme / Talenti shqiptar i FC Biel/Biennit, Auron Murtaj (Video)

Talenti shqiptar i FC Biel/Biennit, Auron Murtaj (Video)

Auron Murtaj

01.01.2008 ( 10 Vjet )

Madhësia: 1.45m

Klubi aktual : FC Biel / Bienne Academy U-11

Pozicioni : Sulmues

Pikat e forta: I fort fizikisht, pasion dhe vullnet, shpejtësi, teknik, maksimum në loje, i fortë me Top, goditje të fortë.

Auron Murtaj ka një Talent të jashtëzakonshëm, në sezonin 2016/17 ka qenë golashënuesi më i mirë në ekipin U-11, me 28 gola.

 

Videon e përgatiti:

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

Ditëlindja:

 5,723 total views,  1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Zejdan Alili, futbollist në Gjermani, flet për emisionin Sporti Shqiptar në Mërgim

Sporti Shqiptar në Mërgim (26) bashkëbisedim me Zejdan Alilin, Futbollist në SV 1950 Büchelberg e.V. …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: